EURO-2016 – Wales csoportelsőként jutott tovább

Wales válogatottja 3-0-ra legyőzte Oroszországot a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság hétfői játéknapján, a B csoport harmadik fordulójában, ezzel előbbi bejutott a 16 közé, utóbbi pedig kiesett.

wales-orosz
Eredmény, B csoport, 3. forduló:
Wales-Oroszország 3-0 (2-0)
—————————
Toulouse, Stadium de Toulouse, 28 840 néző, v.: Jonas Eriksson (svéd)
gólszerzők: Ramsey (11.), Taylor (20.), Bale (67.)
sárga lap: Vokes (16.), illetve Mamajev (64.)

Wales:
—–
Hennessey – Gunther, Chester, A. Williams, Davies, Taylor – Allen (Edwards, 74.), Ledley (King, 76.), Ramsey – Bale (Church, 83.), Vokes

Oroszország:
———–
Akinfejev – Szmolnyikov, V. Berezuckij (A. Berezuckij, a szünetben), Ignasevics, Kombarov – Mamajev, Glusakov – Szmolov (Szamedov, 70.), Sirokov (Golovin, 52.), Kokorin – Dzjuba

I. félidő:
———
11. perc: A félpályánál labdát veszítettek az oroszok, Joe Allen remek ütemben ugratta ki a leshatáron kilépő Aaron Ramseyt, az Arsenal középpályása pedig a kimozduló Akinfejev kapus fölött a hálóba emelt (1-0).
20. perc: Ezúttal az orosz térfél közepén szerzett labdát Wales válogatottja, Gareth Bale átadása után a ziccerbe kerülő Neil Taylor előbb még hibázott, de a kapusról kipattanó labdát a Swansea City védője a hálóba lőtte (2-0).

II. félidő:
———–
67. perc: Egy újabb gyors walesi ellenakció végén Aaron Ramsey passzolt a 16-os bal oldalánál betörő Gareth Bale-hez, a Real Madrid sztárja pedig jobb külsővel Akinfejev lábai mellett a kapu bal sarkába pörgetett (3-0).

Bale már az első percben megvillant, de veszélyes lövését Akinfejev kivédte. A walesiek a folytatásban is több nagy helyzetet alakítottak ki, az első félidőben összesen kilenc alkalommal találták el a kaput, és két góljukkal nagyon közel kerültek a győzelemhez.
A játék képe a szünet után sem változott, az oroszok valamivel többet birtokolták a labdát, de Wales rendkívül hatékonyan kontrázott, Bale révén növelte előnyét, és magabiztos, megérdemelt sikerével a csoport első helyéről jutott a 16 közé.
A britek szombaton Párizsban játsszák nyolcaddöntős meccsüket az A, a C vagy a D csoport harmadik helyezettjével.