EURO-2016 – Egy góllal nyertek a világbajnok németek

A világbajnok német labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte Észak-Írországot a franciaországi Európa-bajnokság keddi játéknapján, a C csoport harmadik fordulójában, ezzel a kvartett első helyezettjeként jutott a 16 közé.
nemet-eszakir
Eredmény, C csoport, 3. forduló:
Németország – Észak-Írország 1-0 (1-0)
————————————-
Párizs, Parc des Princes, 43 ezer néző v.: Clément Turpin (francia)
gólszerző: Gomez (30.)

Németország:
———–
Neuer – Kimmich, J. Boateng (Höwedes, 76.), Hummels, Hector – Khedira (Schweinsteiger, 69.), Kroos – Özil, Müller, Götze (Schürrle, 55.) – Gomez

Észak-Írország:
————–
McGovern – Hughes, McAuley, Cathcart, J. Evans – Ward (Magennis, 70.), C. Evans (McGinn, 84.), S. Davis, Norwood, Dallas – Washington (Lafferty, 59.)

I. félidő:
———
30. perc: Mario Gomez labdájával Thomas Müller kilépett, majd két csel után visszapasszolt Gomeznek, aki 10 méterről a hálóba lőtt (1-0).

A világbajnok németek kezdőcsapatából a legutóbbi mérkőzésükhöz képest hiányzott Julian Draxler és Benedikt Höwedes, helyettük Mario Gomez és Joshua Kimmich került be.
A nyolcadik percben Thomas Müller közeli lövését McGovern bravúrral védte, majd Özil és Götze is kihagyott egy nagy lehetőséget. A 23. percben ismét Müller hibázott ziccerben, majd négy perccel később McGovern megint nagy védéssel segítette az északíreket. Több kihagyott helyzet után Gomez megszerezte a vezetést, majd a 35. percben Müller kapásból a keresztlécet találta el. A németek fölényét a 78 százalékos labdabirtoklás és a 14 kapura lövési kísérlet is alátámasztja, ám mivel nem tudtak hatékonyan támadni, a szünetben csak egy góllal vezettek.
Az 52. percben Götze előbb ziccerben a kapusba, majd kisvártatva a kapufa mellé lőtt, hét perccel később pedig az üres kapu mellé fejelt. A 82. percben Gomez fejesét ismét nagy bravúrral védte McGovern. A németek nyomasztó fölénye a második félidőben sem csökkent – összesen 26 alkalommal lőttek kapura, és kilencszer el is találták azt -, ám az északír hálóőr, Michael McGovern a mezőny legjobbjának bizonyult, így újabb gól nem született.
A 69. percben csereként pályára lépő Bastian Schweinsteigernek ez volt a 15. Európa-bajnoki mérkőzése, ezzel Philipp Lahmot megelőzve a német örökranglista élére állt.
Németország a csoport első helyéről jutott a nyolcaddöntőbe, és vasárnap Lille-ben az A vagy a B csoport harmadik helyezettjével, vagyis Albániával vagy Szlovákiával találkozik.