EURO-2016 – A románok elleni döntetlennel lépéselőnyben a svájciak

A svájci válogatott 1-1-es döntetlent játszott a román csapattal a franciaországi labdarúgó Európa-bajnokság A csoportjának szerdai második fordulós mérkőzésén, Párizsban.
roman-svajc

A döntetlennel Svájcnak négy, Romániának egy pontja van, így ha a 21 órakor kezdődő Franciaország-Albánia mérkőzésen hazai siker születik, a franciák biztosan továbbjutnak.

Eredmény, A csoport, 2. forduló:
Románia-Svájc 1-1 (1-0)
———————–
Párizs, Parc des Princes, 43 576 néző, v: Szergej Karaszjov (orosz)
gólszerző: Stancu (18., 11-esből), illetve Mehmedi (57.)
sárga lap: Prepelita (22.), Chipciu (24.), Keserü (37.), Grigore (76.), illetve Xhaka (50.)

Románia:
——–
Tatarusanu – Sapunaru, Chiriches, Grigore, Rat (Filip, 62.) – Prepelita, Pintilii (Hoban, a szünetben) – Torje, Stancu (Andone, 83.), Chipciu – Keserü

Svájc:
——
Sommer – Lichtsteiner, Schär, Djorou, Rodríguez – Behrami, Xhaka – Shaqiri (Tarashaj, 91.), Dzemaili (Lang, 83.), Mehmedi – Seferovic (Embolo, 64.)

I. félidő:
———-
18. perc: Lichtsteiner rángatta a tizenhatoson belülre betörő Chipciu mezét, emiatt a játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest Stancu laposan gurította a jobb alsó sarokba (1-0).

II. félidő:
———–
57. perc: Bal oldali szöglet után Mehmedi elé pattant a labda, a támadó pedig kapásból, elemi erővel bombázta a játékszert a bal felső sarokba (1-1).

Kiegyenlített küzdelmet hozott a mérkőzés első negyedórája, majd a románok – ahogy az első csoportmeccsen, a franciák ellen – ezúttal is tizenegyeshez jutottak. Az orosz játékvezető azért fújt a sípjába a 17. percben, mert Lichtsteiner a mezénél fogva húzta vissza a tizenhatoson belülre törő Chipciut. A büntetőt, akárcsak a franciák ellen, ezúttal is Stancu értékesítette. A bekapott gól után sem került fölénybe a svájci együttes, a támadások vezetése mellett továbbra is oda kellett figyelnie a védekezésre, a románok ugyanis nem álltak vissza, sőt, az egyik akciónál a kapufát találták el.
Közvetlenül a fordulás után valamivel aktívabban futballoztak a románok, de ez csak percekig tartott, a svájciak hamar magukra találtak. A játék változatlanul kiegyenlített volt, nagy küzdelem zajlott a pályán, majd Mehmedi nagyszerű lövéséből megszületett az egyenlítő gól. Ezután úgy tűnt, a románok elsősorban a döntetlen megőrzésére törekednek, a hajrára azonban a román szövetségi kapitány úgy cserélt, hogy támadásban is maradjon erő a csapatában.
Az utolsó percekben valamivel veszélyesebbek voltak a románok, de újabb gólt már sem nekik, sem a svájciaknak nem sikerült szerezniük.
Romániának ez volt a 15. Európa-bajnoki mérkőzése, s ezek közül még mindig csak egyet sikerült megnyernie. Stancu az Eb-k történetének harmadik olyan játékosa, aki egy kontinenstornán belül legalább két büntetőt értékesített, míg Mehmedi az első svájci futballista, aki világbajnokságon és Eb-n is gólt szerzett.