Értékes pályakerékpáros UCI pontok a GP Brno versenyen

BringaSport – 2016.06.21 – Június 18-19-én került megrendezésre Csehországban a CL1 UCI kategóriás GP Brno pályakerékpáros verseny, ahol Borissza Johanna (BVSC-Zugló) három versenyszámban összesen 390 UCI pontot, Szalontay Sándor (Dr. Bátorfi Agria Kerékpár és Triatlon Klub) pedig két versenyszámban összesen 280 UCI pontot gyűjtött.

Eredménylisták >>

13509566_10209756931342873_750583982_o

Szalontay sprinten a legjobb idővel került tovább, így az első körben nem kellett futamot mennie, azt követően két egy győzelmes futamban jutott tovább, a döntőbe kerülésért Tomas Babekkel szemben két futamban maradt alul. Így az olimpiára készülő Peralta Juan-nal mérkőzött a 3-4. helyért, ahol végül a 4. helyen végzett, amivel 150 UCi pontot szerzett. Keirinben az első futamban a 2. helyen került az “A” döntőbe, ahol két futam összesítése alapján a 6. helyen zárt, ami 130 UCI pontot ért.

Borissza7

Borissza Johanna az omnium versenyszámra készül a három hét múlva megrendezendő U19-U23-as Európa-bajnokságon, így a mostani versenyen a sprint és keirin versenyszám számára csak edzés volt. Sprintben a hetedik helyet szerezte meg (120 pont), keririnben pedig a 8. helyezést sikerült megszereznie (110 pont). A számára inkább fekvő scratch versenyszámban a kiváló 3. helyen végzett, 160 UCI pontot szerezve eredményével.

Hajdu Máté külön UCI engedéllyel állhatott rajthoz a világ- és európa-bajnokokat felsoroltató, de kis létszámú omnium mezőnyben. Neki ez a verseny szintén edzési lehetőség volt a közelgő EB-re, lehetőséget kapott kipróbálni magát az igencsak kihívást jelentő mezőnyben.