EL: Gálázott a Milan, fölényes győzelem Bécsben

A Milan fölényes győzelemmel kezdett az Európa Liga D-csoportjában, miután az első játéknapon idegenben André Silva és Hakan Calhanoglu vezérletével 5-1-re legyőzte az osztrák élvonalban szereplő Austria Wient.

A piros-feketék a hétvégi Lazio elleni súlyos vereség után csütörtök este Bécsben léptek pályára az EL-csoportkörében. Vincenzo Montella ezúttal a 3-5-2-es formációt preferálta André Silvával és Nikola Kaliniccsal a támadósorban. A Milan nem bízta a véletlenre és az első percektől kezdve nyomás alá helyezte a hazaiak kapuját. A 2. percben Calhanoglu kísérletét Hadzikic kapus nagy bravúrral hárította. A 7. percben már ő is kevésnek bizonyult, ismét csak Calhanogluhoz került a labda és remek lövése a kapu bal felső sarkába vágódott. A Milan az előny megszerzése után sem lassított a tempón, Kessié hosszú indítását Calhanoglu becsúszva szelídítette meg, majd egyből kiugratta André Silvát, aki a kapussal szemben 11 méterről nem hibázott.

A 20. percben egy gyors kontra után megint csak André Silva volt eredményes. A gólpasszt Calhanoglu adta, aki kevesebb mint fél óra leforgása alatt 1 góllal és 2 assziszttal hálálta meg a bizalmat. A vendégek hatásosan verték vissza az osztrákok támadásait, így az első félidő háromgólos vezetéssel zárult.

A második játékrész elején szépített a hazai csapat, a szünet előtt kényszerből beálló Borkovic egy szöglet után fejelt a kapuba és Donnarumma nem tudott hárítani. Az 56. percben Silva megszerezte harmadik gólját és Kessié nagyszerű passzát gólra váltva növelte a milánóiak előnyét.

A végeredményt a csereként pályára lépő Suso állította be, aki 26-27 méterről óriási bombát ragasztott a hazaiak kapujába.

Több gól nem született és a Milan megérdemelten győzött Bécsben, bizonyítva, hogy a csapat nem veszi félvállról a második számú európai kupasorozatot. A D-csoport másik mérkőzésén az AEK Athén 2-1-re legyőzte a Rijekát.

AUSTRIA WIEN – MILAN 1-5

Időpont: 2017.09.14. 19:00
Helyszín: Ernst Happel Stadion, Bécs
Játékvezető: Gozubuyuk (török)
Gólszerzők: Borkovic (47.) ill. Calhanoglu (7.), André Silva (10., 20., 56.), Suso (63.)
Sárga lapok: Mohammed ill. Kessié

AUSTRIA WIEN: Hadzikic; Klein, Kadiri, Westermann (Borkovic 42.), (Gluhakovic 86.), Martschinko; Serbest, Holzhauser; Prokop, Pires, Lee (De Paula 74.); Monschein.

Cserék: Pentz, Tajouri-Shradi, Friesenbichler, Salamon.

MILAN: G. Donnarumma; Zapata, Bonucci, Romagnoli (Musacchio 74.); Abate, Kessié (Bonaventura 62.), Biglia, Calhanoglu, Antonelli; André Silva, Kalinic (Suso 62.).

Cserék: Storari, Calabria, Montolivo, Cutrone.