Egyszettnyi eksztázis

A női juniorválogatott a harmadik vereségét szenvedte el a magyar-szlovák közös rendezésű röplabda Európa-bajnokságon. A csapat az első játszmában egyenrangú ellenfele volt a csoportot vezető oroszoknak, utána azonban hengerelt a rivális.

UP-info A csoportból kiemelkedő orosz csapat volt a női juniorválogatott ellenfele a magyar-szlovák közös rendezésű röplabda Európa-bajnokság negyedik játéknapján. Az oroszok minden addigi mérkőzésüket 3-0-ra nyerték, így ők számítottak favoritnak.

röpi 5

Az elején volt minek örülni  •  Forrás: MRSZ

Annak ellenére kifejezetten jól kezdték a mieink a meccset, az oroszok előbb Török Kata nyitásaira nem találták az ellenszert, majd a blokkunkkal gyűlt meg a bajuk, és ezután a pályát is körbelőtték. Nagyon pörögtek a lányok, nem ismertek elveszett labdát, de ugyanez igaz volt az oroszokra is, így aztán fej fej mellett haladt a két csapat, még 20-20-nál is együtt volt, csak ezután mentek el két ponttal a vendégek, de Kalotai Zsófia két bombájával megint 23-23 volt az állás. Sőt, Kiss Gréta bombája után a mieinknek szettlabdája is volt, de végül az oroszok három pontot szerezve megnyerték a játszmát (24-26).

Sajnos, a másodikban már nem bírták a mieink ezt a tempót, amely így 0-6-tal indult magyar szempontból. A helyzet később sem változott, az oroszok jó nyitások után megbombázták a mieinket – elsősorban Sztalnaja és Kotyikova volt elemében –, így aztán a különbség folyamatosan nőtt, végül annak is örülnünk kellett, hogy elértük a tízet (10-25).

A helyzet a harmadik játszmára sem változott, a mieink nyitásfogadása igencsak döcögött, és ezt könyörtelenül kihasználták az oroszok. Ettől függetlenül, ebben a játszmában azért nem játszott annyira alárendelt szerepet a csapat, s ha megszorítania nem is sikerült az ellenfelet, tisztességesen helytállt. Az oroszok viszont ezzel a sikerrel biztosították helyüket az elődöntőben (15-25).

„Az első játszmában felszabadultan röplabdáztunk, de a végén nem vállaltunk be olyan megoldásokat, amilyenekkel meg is nyerhettük volna. A továbbiakban hitehagyottan játszottunk, pedig azzal a röplabdával, amit az első szettben bemutattunk, lett volna keresnivalónk. Nem mindenkinek a teljesítményével vagyok maradéktalanul elégedett…” – értékelt Horváth András szövetségi edző.