Egyetemi bajnokság: címet védett a Debrecen

egyetemibajnoksag01

Három góllal is jobbnak bizonyultak a cívisvárosiak a fináléban ellenfelüknél.

Szombaton a végjátékot rendezték meg az Egyetemi bajnokságban.

Nos, a harmadik helyet a Budapesti Gazdasági Egyetem szerezte meg, mely 15-11-re győzött az Eötvös ellen.

A finálét pedig a címvédő Debrecen játszott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem ellen. A mérkőzést a második és a harmadik negyedben döntötték el a cívisvárosiak. A végén ez azt is jelentette, hogy 11-8-ra győztek.

Egyetemi bajnokság:

Döntő:
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem–Debreceni Egyetem 8–11 (4–1, 0–3, 1–5, 3–2)
Gólszerzők: Szívós Gy. 4, Szegedi 2, Blum 1, Jansik Á. 1 ill. Szarvas 5, Patócs 3, Rózsa 1, Klinga 1, Orosz 1

A 3. helyért:
Eötvös Lóránd Tudományegyetem–Budapesti Gazdasági Egyetem 11–15 (2–2, 5–3, 0–7, 4–3)
Gólszerzők: Kiss B. 3, Buzás 3, Gyollai 2, Rácz 2, Homa, ill. Szám 4, Vági 4, Konczi 2, Rákos 2, Rózsavölgyi 2, Dolnay