Egy pont, sok tapasztalat

Rich Chernomaz látott pozitívumokat az osztrákok elleni mérkőzésen, és azt is pontosan tudja, miben kell fejlődnie az U20-as jégkorong-válogatottnak, hogy felvegye a harcot az erősebb ellenfelekkel. A svéd  Färjestaddal szemben ez még nem sikerült.

UP-info „Pozitív, hogy kétgólos hátrányból is fordítani tudtunk, ugyanakkor meg kell tanulnunk három harmadon át ugyanúgy küzdeni, és biztatni egymást, az eredménytől függetlenül” – ez a mondat hűen fejezi ki Rich Chernomaz szövetségi kapitány véleményét az U20-as jégkorong-válogatott osztrákok elleni mérkőzése után a Super Challenge-tornán. Ahogy arról honlapunk is beszámolt, Ausztria az első harmad után 2-0-ra vezetett, a magyar csapat a másodikban fordított, csakhogy az utolsóban ismét a „sógorok” bizonyultnak eredményesebbnek, s nyertek 5-3-ra.

Bár a magyar csapat csak egy pontot szerzett Karlstadban, rengeteg tapasztalattal lett gazdagabb Forrás: icehockey.hu

Bár a magyar csapat csak egy pontot szerzett Karlstadban, rengeteg tapasztalattal lett gazdagabb  •  Forrás: icehockey.hu

– Az első két harmadban jó volt látni, hogy a csapat megmutatta karakterét. Ugyanakkor viszont ha nem azt teszik, amit kérünk tőlük, olyan helyzetek alakulnak ki, mint az első két találatkor: normális esetben nem így kell védekezni emberhátrányban. A három szerzett gólunk után a hangsúly az előny megtartásán lett volna, de túlságosan passzívvá vált a játékunk, a negyedik gól előtt is ott voltunk, de nem védekeztünk elég határozottan. A svájci Biel elleni meccshez képest valamivel karakteresebb játékot mutattak az idősebb játékosok, a végén azonban, amikor fontos lett volna, nem akadt senki, aki vezéregyéniséggé lépett volna elő. Néhány fiatal játékosunk ellenben felnőtt a feladathoz, és szépen helytállt az idősebbek között. Ezúttal is arra emlékeztettem a csapatot, hogy a meccs a végső dudaszóig tart, és ha abbahagyjuk azokat a dolgokat, amelyek két harmadon át sikeressé tettek, abból nem sül ki sok jó.

A szakember hangsúlyozta, nem szabad elfelejteni, hogy a magyar válogatott magasabban rangsorolt csapatokkal játszott a tornán. Ebből fakadóan a játék mentális része jelent nekik nagyobb kihívást, hogy végig fókuszáltak és taktikailag fegyelmezettek maradjanak. A hibák nagy része akkor jött elő, amikor a srácok túlságosan megilletődötté váltak.

Az utolsó meccsükön a svéd Färjestad Bollklubb együttese ellen sem számíthattak másra, különösen azért, mert karlstadi torna házigazdái mérkőzést nem, de pontot is csak egyet vesztettek a korábbi találkozókon. Ehhez képest a magyar csapat rendkívül jól tartotta magát az első harmadban, a svédek csupán egy gólt szereztek, igaz, azt már a játékrész ötödik percében, emberelőnyből.

A következő találatuk ugyancsak fórban született a második negyed elején, amely lendületet adott neki, és az utolsó húsz perc előtt már 5-0-ra vezettek. A harmadik harmad derekán tovább növelték az előnyüket, arra a gólra azonban másfél perccel később válasz is érkezett: Molnár Dávid és Tóth Renátó passzából Vizi Dániel talált be a kapuba, előnyben. Amikor már azt hittük, ez a végeredmény, kilenc másodperccel a vége előtt a hazaiak újra betalálták, azzal állították be a 7-1-et.

A tornát tehát a Färjestad nyerte Ausztria és Norvégia előtt, a negyedik helyet a lett Riga, az ötödiket a svájci Biel szerezte meg. A magyar csapat egy pontot szerezve hatodik lett.

Super Challenge-torna, Karlstad (Svédország)
Eredmények:
Szerda: Magyarország–Norvégia 2-6, Färjestad–Ausztria 4-2, Riga–Biel 7-4
Csütörtök: Magyarország–Riga (lett) 2-3 szétlövés után, Biel–Fäjestad 0-5, Norvégia–Ausztria 2-3 hosszabbítás után
Péntek: Magyarország–Biel (svájci) 0-5, Riga–Ausztria 3-9, Färjestad–Norvégia 5-4 hosszabbítás után
Szombat: Magyarország–Ausztria 3-5, Biel–Norvégia 3-7, Riga–Färjestad 0-8
Vasárnap: Magyarország–Färjestad (svéd) 1-7, Norvégia–Riga 7-0, Ausztria–Biel 6-3
A karlstadi torna végeredménye: 1. Färjestad 14 pont, 2. Ausztria 11 pont, 3. Norvégia 11 pont, 4. Riga 5 pont, 5. Biel 3 pont, 6. Magyarország 1 pont