Eb: Spanyolország nagy falat volt – női válogatottunk a 4. helyen végzett

Barcelona, 2018. július 27.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Hatgólos vereséget szenvedtünk a spanyoloktól.

Barcelona, 2018. július 27. Keszthelyi Rita (b) és a spanyol Pilar Pena a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság nõi tornáján a bronzéremért játszott Magyarország - Spanyolország mérkõzésen 2018. július 27-én. MTI Fotó: Illyés Tibor

(MTI Fotó: Illyés Tibor)

A mérkőzés elején beragadtunk. A spanyolok sorozatban lőtték a gólokat. A hajráig négyig jutottak, mikor tőlünk Szilágyi villant. A folytatásban Anna Espar már a második találatát szerezte, így az első negyed után, 1-5 állt az eredményjelzőn. A második nyolc percben Maica Garcia már közte ötre növelte a spanyol előnyt, 1-6. A hajrá azonban a miénk volt, hiszen Garda majd Szilágyi góljaival feljöttünk háromra.

A nagyszünet után sem hagytak alább a spanyol rohamok, olyannyira, hogy 4-0-ra nyerték a házigazdák ezt az etapot, így 10-3-ra vezettek. A záróakkordban már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 12-6-os vereség lett a vége.

A magyar női válogatott a 4. helyen végzett az Eb-n.

Európa-bajnokság, bronzmérkőzés:

Magyarország – Spanyolország 6-12 (1-5, 2-1, 0-4, 3-2)

Magyarország: Gangl – Szilágyi 2, Parkes, Szücs, Illés 1, Keszthelyi 2, Leimeter. Csere: Gurisatti, Horváth B., Gyöngyössy, Csabai, Garda 1, Tóth E. (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Spanyolország: Ester – A. Espar 2, B. Ortiz 1, M. Ortiz 1, Lloret 1, Pena, Leiton 1. Csere: Bach 1, C. Espar 1, Forca, Gual 3, Garcia 1. Szövetségi kapitány: Miguel Oca Gaia