Eb: Női válogatottunkat a második félidőben elintézték a spanyolok

ebvilagligamagyarspanyolmti01

Négy góllal kikapott női válogatottunk a barcelonai Eb nyitányán.

Fotó: MTI

Az 1. nap utolsó mérkőzése volt a miénk az Eb-n. A házigazda spanyolokkal legutóbbi márciusban találkoztunk, akkor büntetők után 15-13-ra nyertek a világliga selejtezőjében.

A mérkőzés első negyedében remekül védekeztünk, hiszen Szilágyi gólja után a spanyoloknak csak a hajrában sikerült egyenlíteni. Ezek után a házigazda meg is szerezte a vezetést, Maica Garcia találatával, de Szilágyi ismét a legjobbkor érkezett, 2-2. Az utolsó másodpercek azonban nem jól sikerültek, Beatriz Ortiz középről elemi erővel lőtt a kapuba, 2-3. A második nyolc percben 3-3 után Anna Espar majd Beatriz Ortiz már kettőre növelte az előnyt. Ám a legjobbkor érkezett Leimeter, aki a nagyszünet előtti utolsó másodpercben durrantott a kapuba, 4-5.

A fordulás után, Paula Leiton ismét kettőre hizlalta a spanyol előnyt. Ezt még sikerült letornázni egyre, ám Maica duplájával már hárommal mentek az ibériaiak a záróakkord előtt. Az utolsó negyedben kettőt közé tudtak tenni a spanyolok, így már 5-10 volt az eredmény. Ezek után jöttek a magyar találatok is, de nem sikerült utolérni a házigazdákat. A vége 13-9 lett.

A magyar válogatott holnap nyitja a napot, hiszen 14 órától a törökökkel találkozik.

Európa-bajnokság, 1. nap (nők):

Magyarország – Spanyolország 9-13 (2-3, 2-2, 1-3, 4-5)

Magyarország: Gangl – Szilágyi 4, Parkes, Szücs, Illés, Keszthelyi 1, Leimeter 2. Csere: Gurisatti 1, Horváth B., Gyöngyössy, Csabai 1, Garda. Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Spanyolország: Ester – A. Espar 1, B. Ortiz 6, M. Ortiz, Lloret, Pena, Leiton 1. Csere: Bach, C. Espar 1, Forca, Gual, Garcia 4. Szövetségi kapitány: Miguel Oca Gaja