Eb: Héttel vertük a grúzokat a nyitányon

Barcelona, 2018. július 16.
Bátori Bence (j) és a georgiai Marko Jelaca a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának csoportkörében játszott Magyarország - Georgia mérkõzésen 2018. július 16-án.
MTI Fotó: Illyés Tibor

Nagy Viktorék győzelemmel nyitották a barcelonai kontinenstornát. Barcelona, 2018. július 16. Bátori Bence (j) és a georgiai Marko Jelaca a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság férfi tornájának csoportkörében játszott Magyarország - Georgia mérkõzésen 2018. július 16-án. MTI Fotó: Illyés Tibor

(MTI Fotó: Illyés Tibor)

Az első negyedben Kavtaradze kínálta meg Nagy Viktort egy lövéssel. Az egy grúz gólra azonban jött három magyar. Bátori, Erdélyi majd Bedő révén már 3-1 volt az etap végén. A második nyolc percben Kovács villant, 4-1. Ezek után azonban jöttek fel a grúzok és a nagyszünetre kettő volt közte, 5-3.

A fordulás után, Rurua egy fórból volt eredményes, de mielőtt gond lett volna Mezei majd Bátori révén már ismét megnyugtató volt az előny, 7-4. A záróakkordban Zalánki növelte az előnyt, 9-5. A záróanegyedben még egy lapáttal rátettünk, végül 12-5-re győztünk.

Folytatás szerdán 20.30-tól az olaszok ellen.