Drámák a világligán – Négy mérkőzés is ötméteresek után dőlt el

Filip-Filipovicsszerb

A horvátok nem jutottak a döntőbe, a szerbek megizzadtak.

Nem múlt el ez a nap sem izgalmak nélkül a világligában, hiszen az összes meccs rendes játékidejében döntetlen született.

A kazahok már 7-4-re is vezettek az ausztrálok ellen az utolsó negyed előtt, innen mentették döntlenre az auszik a találkozót, hasonló volt a helyzet az orosz-japán meccsen, itt a záróakkordban nem tudott a hazai együttes gólt lőni, még ellenfele kétszer is mattolta kapusukat.

Az elődöntő első összecsapásán inkább az olaszoknak állt a mérkőzés a horvátok ellen. 6-6 után Del Luongo az első két ötöst védte, ezzel megpecsételte az olimpiai ezüstérmes sorsát. A címvédő szerbek az utolsó negyed előtt hátrányban voltak az amerikaiak ellen, végül a rendes játékidő végén 8-8 állt az eredményjelzőn, de az ötösöket Filipovicsék bírták jobban.

Világliga, (június 24., szombat):

5-8 helyért:

Ausztrália – Kazahsztán 8-8 (0-4, 3-1, 1-2, 4-1, ötméteresek után: 3-4)

Oroszország – Japán 12-12 (3-4, 5-2, 4-4, 0-2 ötméteresek után 6-5)

Elődöntők:

USA – Szerbia 8-8 (0-0, 4-3, 2-2, 2-3 ötméteresek után: 3-5)
Gólszerzők: Roelse 3, Bowen 3, De Trane 2, Hooper 1, Hallock 1, Danstejn 1, ill. Subotics 1, Rasovics 1, Csuk 1, D.Pijetlovics 1, Aleksics 2, Filipović 2, Prlainovics 3, S.Mitrovics 1,

Olaszország – Horvátország 6-6 (1-1, 3-2, 1-2, 1-1 ötméteresek után: 3-1)
Gólszerzők: Gallo 2, Figloli 2, Gitto 1, Velotto 1 ill. Setka 2, Fatovics 1, Vukicsevics 1, Buljubasics 1, Loncsar 1