Csavaros megoldások – A Dunaújváros a Magyar Kupa döntőjében

Dunaujvaros2017beb01

Gurisatti vezérletével, a Dunaújváros legyőzte a BVSC-t a Magyar Kupa elődöntőjében.

Fotó: dfve.eu / facebook

A Dunaújváros az UVSE elleni hétközi rangadóval, még a BVSC a Tatabányával szemben hangolt a Magyar Kupa elődöntőre.

A mérkőzést az újvárosiak kezdték jobban, hiszen Gurisatti duplájára nem érkezett válasz, vagyis érkezett volna, de a BVSC rendre a kapufát forgácsolta. A második nyolc percben Szilágyi már háromra növelte az újvárosi előnyt. Maradt a közte három hiszen a BVSC is betalált, ám Gurisatti büntetőből beállította a 4-1-es nagyszünetbeli eredményt. A fordulás után elkezdett kapaszkodni Petrovics Mátyás csapata. Először Hertzka majd Máté révén rezdült az újvárosi háló, 4-3. A közte egy maradt a negyedik negyed kezdetéig, 5-4. A záróakkordban ismét elment a fehérspakás együttes. Majd 7-6-ra még felzárkózott a BVSC, de elsősorban Gurisatti csavarjaival, végül 10-7-re győzött az újváros.

Magyar Kupa, elődöntő: (Komjádi uszoda)

Dunaújváros – BVSC-Zugló 10–7 (2–0, 2–1, 1–3, 5–3)
Gólszerzők: Gurisatti 6, Horváth B. 2, Vályi V. 1, Szilágyi 1 ill. Hertzka 2, Koncz 1, Máté 1, Gyöngyössy 1, Farkas K. 1, Farkas T. 1,

Mihók Attila, a Dunaújváros edzője az M4- Sport.hu-nak: Az első félidőben irányitottuk a meccset. Aztán a harmadik negyed kritikus volt, hiszen meg kellett oldalunk a kipontozódások elkerülését. Akár mennyire is furcsa a harmadik negyedet bár elveszítettük, de ott nyertük meg a meccset. Elsősorban Gurisatti Gréta bolondos góljaival és Horváth talataival nyertük meg ezt a találkozót.

Petrovics Mátyás, a BVSC vezetőedzője: Ilyen gyengén ebben a szezonban még egyszer sem játszottunk. Az elején rengeteg adódó lehetőség volt, de nem tettük fel az i-re a pontot, és utána pedig könnyű gólokat kaptunk. Nem csalódás kikapni egy Dunaújvárostól, ma jobbak voltak nálunk.