Lesz magyar ökölvívó is az ifjúsági olimpián. Hámori Luca öt napja tudta meg, hogy szabadkártyásként részt vehet a buenos aires-i eseményen. A kőszegi ökölvívó Balzsay Károllyal utazik október 8-án.

Letette az esküt a magyar csapat

Letette az esküt a 79 fős magyar csapat, amelynek tagjai húsz sportágban vesznek részt az október 6-án kezdődő nyári ifjúsági olimpiai játékokon. Az ökölvívó Hámori Luca a válogatott legújabb tagja.

Tovább

Ezüstérem az ifi vb-n

Ezüstérmet nyert Orbán Adrián az ifjúsági ökölvívó-világbajnokságon a Duna Arénában. A kecskeméti sportoló 3:2-re kapott ki thaiföldi ellenfelétől a döntőben.

Tovább

Orbán a döntőben

Legyőzte egyiptomi ellenfelét és így már biztosan döntős Orbán Adrián a Duna Arénában zajló ifjúsági ökölvívó világbajnokságon. A kecskeméti ökölvívó egyhangú pontozással jutott a fináléba.

Tovább

Legjobb nyolc között Orbán és Barbosu

Orbán Adrián megszerezte második győzelmét az ifjúsági ökölvívó világbajnokságon a Duna Arénában. A kecskeméti ökölvívó megosztott pontozással győzte le világklasszis ukrán ellenfelét. Az esti programban pedig Barbosu Tibor szerzett győzelmet.

Tovább

Orbán Adrián legyőzte kirgiz ellenfelét

Orbán Adrián szerezte a magyarok egyetlen győzelmét az ifjúsági ökölvívó világbajnokság második napján. Ángyán József, Vitál Dominika és Kondákor Emília vereséggel búcsúzott.

Tovább

Minden idők legeredményesebb egyetemi világbajnoksága

20 éremmel (11 arany, 5 ezüst, 4 bronz) a belorusz és a lengyel csapat előtt az éremtábla élén végzett a magyar csapat a Szolnokon rendezett gyorsasági Kajak-kenu Egyetemi Világbajnokságon. 1986, az első magyar részvétellel lezajlott egyetemi VB óta a legtöbb aranyéremmel és a legtöbb éremmel zárt Magyarország. Feltehetőleg hosszú-hosszú évekre kihívás elé állítva a jövő hazai résztvevőit

Tovább

Aranyérmeseink a hétvégi világbajnokságon is rajthoz állnak

Duplázni tudott a nyolc nappal ezelőtt lezárult U23-as világbajnokságon Malcsiner Eszter és Katrinecz Rita. Az UTE kiváló kajakosai nyertek K-2 500 méteren és a női négyessel is aranyérmet szereztek. Ezzel azonban még nem zárult le számukra a szezon, a hétvégén esélyesként állnak rajthoz a szolnoki Egyetemi és Főiskolai Világbajnokságon is.

Tovább

Torna Eb: három csoport után 7. helyen a magyar juniorok

Három csoport után a 7. helyen áll a Bácskay Csenge, Medved Regina, Schermann Bianka, Székely Zója, Szujó Hanna összeállítású magyar junior tornászválogatott a glasgow-i női Európa-bajnokság csapatversenyében. A végeredmény és az, hogy Bácskay Csenge (ugrás), valamint Székely Zója (felemás korlát) szerenkénti fináléba jut-e, az esti, negyedik szubdivízió után dől el.

Tovább

A legjobb nemzet

Szenzációs teljesítményt nyújtva, összesen kilenc aranyérmet nyert a magyar kajak-kenu válogatott a Plovdivban rendezett ifjúsági és U23-as világbajnokságon.

Tovább

Eddig öt arany

Már öt aranynál járnak a magyarok a Plovdivban zajló ifjúsági és U23-as kajak-kenu világbajnokságon.

Tovább

Feladatok elvégezve

Döntőbe jutott és a 10. helyen végzett a junior szinkronúszó válogatott  szabadkombinációs kűrben a Junior Műúszó Világbajnokság záró napján a Duna Arénában.

Tovább

Orosz fölény az első napon

Az orosz Subbotina Varvara nyerte a junior műúszó világbajnokság első és második döntőjét is a Duna Arénában. A technikai számban Dávid Janka képviselte Magyarországot. A 17 éves sportoló a 19. helyen zárt.

Tovább

Aranyeső a Chrobák csapatnál

Az elmúlt hétvégén a hazai Kakucs ring adott otthont a Nemzetközi utánpótlás bajnokság harmadik fordulójának. Izgalmas hétvégének néztünk elébe, hiszen minden hazai motoros várta ezt a futamot, mert sokat edzenek rajta a magyar gyerekek. Az időjárás okozott váratlan pillanatokat, volt olyan futam a legkisebbeknél, ahol a futam második körében kezdett esni az eső, de szerencsére a néha borús, esős hétvégét a Chrobák Motorsport Egyesület versenyzői végül aranyesőre váltották.

Tovább

Gárdonyi Csilla bronzérmes

Gárdonyi Csilla bronzérmet szerzett a junior tájfutó-világbajnokság második napján, Kecskeméten a női sprintversenyben

Tovább

Véget ért az egyetemi öttusa-vb

Taroltak az egyiptomiak a budapesti egyetemi öttusa világbajnokságon. A Magyar Öttusa Szövetség, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség szervezésében lezajlott világversenyen a magyarok pontszerző helyezésekkel gazdagodtak.

Tovább

17 számban 20 magyar érem az Eb-n

A maraton kajak-kenu Európa-bajnokság zárónapján még két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyarok, így összesen 20 éremmel zárták a horvátországi kontinenstornát – magasan a legtöbb dobogós hellyel a nemzetek közül.

Tovább

Hét magyar érem az Eb-n, hat női kajakban

Öt érmet nyert a magyar küldöttség a 200-as és az 500-as távokon az Olaszországban rendezett ifjúsági és U23-as Európa-bajnokság zárónapján, mindegyiket női kajakosok gyűjtötték be. Összesen hét éremmel zártuk a kontinenstornát

Tovább

84 fiatal sportolót támogat a MOL Új Európa Alapítványa

A MOL Új Európa Alapítványa a Tehetségtámogató Program Sport pályázatának keretében 13. éve támogatja azokat a fiatal sportolókat, akik már bizonyították tehetségüket országos vagy nemzetközi versenyeken, de továbblépésükhöz anyagi segítségre van szükségük. Az idei évben a szakmai zsűri döntése alapján 84 egyéni sportoló részesült támogatásban. 2018-ban a támogatások összértéke meghaladja a 30 millió forintot.

Tovább

A civil életben is sikeresen

Dombi Rudolf már fél éve a versenyzés helyett a háttér munkákban tevékenykedik. Két szövetség életében is meghatározó szerepet játszik.