Utánpótlássport

Orosz fölény az első napon

Az orosz Subbotina Varvara nyerte a junior műúszó világbajnokság első és második döntőjét is a Duna Arénában. A technikai számban Dávid Janka képviselte Magyarországot. A 17 éves sportoló a 19. helyen zárt.

Tovább

Aranyeső a Chrobák csapatnál

Az elmúlt hétvégén a hazai Kakucs ring adott otthont a Nemzetközi utánpótlás bajnokság harmadik fordulójának. Izgalmas hétvégének néztünk elébe, hiszen minden hazai motoros várta ezt a futamot, mert sokat edzenek rajta a magyar gyerekek. Az időjárás okozott váratlan pillanatokat, volt olyan futam a legkisebbeknél, ahol a futam második körében kezdett esni az eső, de szerencsére a néha borús, esős hétvégét a Chrobák Motorsport Egyesület versenyzői végül aranyesőre váltották.

Tovább

Gárdonyi Csilla bronzérmes

Gárdonyi Csilla bronzérmet szerzett a junior tájfutó-világbajnokság második napján, Kecskeméten a női sprintversenyben

Tovább

Véget ért az egyetemi öttusa-vb

Taroltak az egyiptomiak a budapesti egyetemi öttusa világbajnokságon. A Magyar Öttusa Szövetség, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem és a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség szervezésében lezajlott világversenyen a magyarok pontszerző helyezésekkel gazdagodtak.

Tovább

17 számban 20 magyar érem az Eb-n

A maraton kajak-kenu Európa-bajnokság zárónapján még két arany-, egy ezüst- és egy bronzérmet szereztek a magyarok, így összesen 20 éremmel zárták a horvátországi kontinenstornát – magasan a legtöbb dobogós hellyel a nemzetek közül.

Tovább

Hét magyar érem az Eb-n, hat női kajakban

Öt érmet nyert a magyar küldöttség a 200-as és az 500-as távokon az Olaszországban rendezett ifjúsági és U23-as Európa-bajnokság zárónapján, mindegyiket női kajakosok gyűjtötték be. Összesen hét éremmel zártuk a kontinenstornát

Tovább

84 fiatal sportolót támogat a MOL Új Európa Alapítványa

A MOL Új Európa Alapítványa a Tehetségtámogató Program Sport pályázatának keretében 13. éve támogatja azokat a fiatal sportolókat, akik már bizonyították tehetségüket országos vagy nemzetközi versenyeken, de továbblépésükhöz anyagi segítségre van szükségük. Az idei évben a szakmai zsűri döntése alapján 84 egyéni sportoló részesült támogatásban. 2018-ban a támogatások összértéke meghaladja a 30 millió forintot.

Tovább

A civil életben is sikeresen

Dombi Rudolf már fél éve a versenyzés helyett a háttér munkákban tevékenykedik. Két szövetség életében is meghatározó szerepet játszik.

Tovább

Bernáth Attila döntős az Ifjúsági Európa-bajnokságon

A Debreceni színekben sportoló hajdúhadházi ökölvívó pörgős és kemény mérkőzéssel jutott a döntőbe.

Tovább

Csak pár tized hiányzott

Nem sikerült megfutniuk a világbajnoki induláshoz szüksége szintidőt a junior gyorskorcsolya-válogatott tagjainak. Nagy Alexandra, Bejczi Botond és Kun Balázs az olaszországi Collabóban rendezett Világ Kupa-versenyen kísérelte meg teljesíteni a szükséges minimumot, és noha az nem jött össze, a fiatalok így … Bővebben Tovább

Matt a világbajnoknak

A még két hónapig húszéves Rapport Richárd a Wijk aan Zee-ben zajló szupertornán legyőzte a világbajnok Magnus Carlsent. A magyar sakkozó sporttörténeti sikert ért el, amelynek kulcsa a Kállai Gábor szakíró által a világon egyedülállónak nevezett eredetiség. Lakner Gábor • … Bővebben Tovább

Veszélyes üzem

Aki sportol, bárhol és bármikor érheti baleset. A kisebb rándulástól a karriert veszélybe sodró sérülésig számos veszély leselkedik a versenyzőkre. S nem csupán a profikra, hanem az utánpótlás korú sportolókra is. Annak néztünk utána, milyen a sportbiztosítási piac helyzete manapság … Bővebben Tovább

Út az Ajaxig

Korábban már beszámoltunk róla, hogy az Ajax Amsterdamban folytatja pályafutását Schön Szabolcs. A magyar U17-es válogatott két és féléves szerződést aláíró támadóját napi rutinjának befejeztével értük utol, és az eddig megtett útról, a kifogástalan londoni gyepről, új haverokról és egy … Bővebben Tovább

Újvidéki duplázás

A Rátgéber Akadémia kadet leány- és fiú juniorcsapata is Újvidéken lépett pályára nemzetközi kosárlabdatornán, a pécsiek mindkét együttese egy-egy győzelmet és vereséget könyvelhetett el. UP-info • Két rangos, nemzetközi kosárlabda-utánpótlástornát rendeztek vasárnap Pécs testvérvárosában, Újvidéken. Ezekről nem hiányozhatott a Rátgéber … Bővebben Tovább

Nemzeti gyásznap

A budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium franciaországi sítáborából hazafelé tartó autóbusza tragikus balesetet szenvedett, tizenhatan meghaltak, hatan súlyos sérülést szenvedtek. A kormány január 24-ét Nemzeti gyásznapot rendelt el. Reggel az Országház előtti téren ünnepélyesen felvonták, majd – a gyász jeléül … Bővebben Tovább

Vívók és kézisek nyertek

Remek decemberi teljesítményüknek köszönhetően a Törekvés SE vívói nyerték el a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye díjat és az azzal járó félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt.. A negyedéves produkció a Balatonfüred férfi … Bővebben Tovább

Busztragédia

Gyászol az ország. A budapesti Szinyei Merse Pál Gimnázium hagyományos, franciaországi sítáborából hazatérő, ötvennégy tagú társaságot szállító autóbusz az olaszországi Verona közelében súlyos balesetet szenvedett, és kigyulladt. Tóth Gábor, az iskola igazgatója elmondta: információik szerint a tragédiában 21-en nem, vagy … Bővebben Tovább

„Szuper torna volt!”

Élete első egyes kategóriás juniorversenyén párosban az elődöntőig jutott Nagy Adrienn a Kolumbiában zajló Barranquilla elnevezésű tenisztornán. Eközben a világ másik felén, Melbourne-ben Piros Zsombor sikerrel kezdte meg a junior Australian Opent. reb • Az utánpótlástól hivatalosan is elbúcsúzó Gálfi … Bővebben Tovább

Pusztai Liza újabb aranya

Öt fegyvernem küzdelmei zajlanak a hétvégén itthon és külföldön. A leány kardozók ifjú csillaga, Pusztai Liza újabb aranyéremmel gyarapította már eddig is gazdag éremgyűjteményét. STJ • Itthon a Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban női tőrválogatót rendeztek. A versenyt a fegyvernem egyik … Bővebben Tovább

SzelesGarros

Huszadik életéve betöltése előtt már nyolcszoros Grand Slam-győztes teniszező volt Monica Seles – avagy ahogyan Magyarországon mindenki írja, Szeles Mónika –, aki az első sikert 16 évesen ünnepelhette Párizsban. Vasárnapi retrórovatunk aktuális részében az ő 1990-es diadalát idézzük fel. reb … Bővebben Tovább