Először a sportvilág történetében láthattunk egy balett előadást, amely a Fairplayről, a sport és művészet közös gyökereiről, a közösségről és egymás szeretetéről szól. Tovább

Itthon a melbourne-i olimpiai bajnok, Zádor Ervin hamvai

A melbourne-i vérfürdő vízilabdás hősének, Zádor Ervinnek a gyerekei is elindulnak a budapesti Masters világbajnokságon. A DIGI Sport híradójának arról is meséltek, hogy miért hozták haza az Egyesült Államokból apjuk hamvait. Tovább

Spiriev Attila: Jó magyar csapat lesz Tokióra, de 2024-re is

„A sportág számára borzasztóan fontos, hogy a magyar csapat jól szerepelt a londoni atlétikai világbajnokságon, amelyen két érmet szerzett, s nyolcan végeztek a legjobb 16-ban” - mondta Spiriev Attila, a Magyar Atlétikai Szövetség sportigazgatója az MTI-nek vasárnap. Tovább

A hétvége mérlege: hét sportágban érmek és helyezések

A kiemelt figyelemmel kísért atlétikai világbajnokság, U16-os kosárlabda Eb és a budapesti Masters vizes világbajnokság mellett további hét sportágban szerepeltek felnőtt illetve utánpótlás sportolóink a hétvégén a nemzetközi porondon. Nyíltvízi úszásban Rasovszky Kristóf világkupa futamot nyert, a vitorlázó Berecz Zsombor második lett a világbajnokság tesztversenyén, Hosszú Katinka két számban nyert a rövid pályás világkupa versenyen, öttusában a fiú csapat szerzett ezüstérmet a székesfehérvári junior világbajnokságon. A győri EYOF-on diadalmaskodó lány kézilabdázók az U17-es EB-n veretlenül jutottak tovább a középdöntőbe. Tovább

Helebrandt Máté új magyar csúccsal hatodik Londonban

A londoni világbajnokság záró napján nem várt sikerrel fejezte be az 50 km gyaloglást Helebrandt Máté, aki Urbanik Sándor 16 éves magyar csúcsát négy perccel felülmúlva hatodik helyen ért célba. Tovább

Négy magyar vízilabda arany a Masters világbajnokságon

Világbajnoki címet szerzett a Millennium csapat színeiben három olimpia 14 magyar bajnoka a Masters világbajnokságon a 40+ kategóriában. Tovább

Usain Bolt drámai búcsúja az aktív pályafutástól

Drámai körülmények között búcsúzott el az aktív versenyzéstől Usain Bolt a londoni atlétikai világbajnokságon. A 4x100-as váltók döntőjében utolsó emberként, harmadik helyen vette át a botot Yohan Blake-től, de néhány lépés után lesántult, így végül a célba sem ért be. Tovább

Olimpiai kvótát szereztünk öttusában a 2018. évi Ifjúsági Olimpiai Játékokra

Gulyás Michelle nyerte a YOG európai kvalifikációs versenyt Portugáliában, Caldas da Rainha városában. Tovább

EB döntőben az U16-os lány kosárlabda válogatott, Tóth Benedek bronzérmes a vb-n

A győri EYOF-on ezüstérmet szerzett U16-os lány kosárlabda válogatott 63-45-re legyőzte Lettország csapatát a bourges-i U16-os Európa-bajnokság elődöntőjében. Ezzel Mészárosné Kovács Andrea csapata bejutott a szombat esti fináléba, ahol a házigazda Franciaország lesz az ellenfél. Tovább

Márton Anita ajándék fellépése diszkosszal, Halász Bence 20 évesen vb döntőben

Pénteken négy magyar atléta szerepelt a londoni atlétikai világbajnokságon. Tovább

Az EYOF bronzérmes Varga Brigitta cadet világbajnok

A fiatal magyar judósok folytatják kitűnő szereplésüket a chilei cadet világbajnokságon. Csütörtökön Varga Brigitta (-48kg) minden ellenfelét legyőzve állhatott fel a dobogó legmagasabb fokára. Egy súlycsoporttal feljebb Özbas Szofi bronzérmet szerzett. Tovább

Az ezüstéremmel teljes Márton Anita éremkollekciója

Csütörtök délután a londoni olimpiai stadionban vehette át jól megérdemelt ezüstérmét a magyar atléta, a súlylökő Márton Anita. Tovább

Az EYOF érmes sportolók sikeres helytállása a judo vb-n és a kosárlabda Eb-n

Feczkó Csanád bronzérmet szerzett a chilei cadet judo világbajnokságon, az U16-os lány kosárlabda válogatott az oroszokat legyőzve már biztosan éremért mérkőzhet az Európa-bajnokságon. Tovább

Márton Anita ezüstérmes a londoni világbajnokságon

Márton Anita, a tavalyi olimpiai harmadik helyezettje nagyszerű utolsó dobással, 19,49 méterrel másodikként fejezte be a londoni atlétikai világbajnokság súlylökő versenyét. Tovább

Dr. Baji Balázs átvette a bronzérmet és már tovább tervez

dr. Baji Balázs a kedd esti ünnepélyes eredményhirdetésen vehette át a bronzérmet a londoni olimpiai stadionban. Tovább

A riói bronzérmes Márton Anita döntős a londoni vb-n

Kedden az atlétikai világbajnokság ötödik versenynapján a női súlylökés selejtezőjében első dobásával biztosan jutott a fináléba az olimpiai bronzérmes Márton Anita. Tovább

Hivatalosan megkezdődött a 17. FINA Masters Világbajnokság

Bár a versenyek már hétfőn reggel megkezdődtek, a Fina Masters Világbajnokság hivatalos megnyitóját este fél kilenckor tartották a Margitszigeti Atlétikai Centrum szurkolói zónájában. Tovább

Nyolcvanhárom kajak-kenus utazik az Olimpiai Reménységek Versenyére

A hét végén Szegeden rendezték meg az ifjúsági és U23-as magyar bajnokságot, amely a 2000-2001-2002-es születésűek számára válogató volt az ORV-re, míg az U23-as mezőny tagjai a magyar bajnoki címekért és a jövő évi válogatottságért küzdöttek. "Ezen a hétvégén kialakult az ORV-csapatunk, 83 fővel veszünk majd részt a szeptemberi racicei viadalon" - nyilatkozta az esemény után Dónusz Éva, az utánpótlás kapitánya. Tovább

Baji Balázs történelmi bronzérme az atlétikai világbajnokságon

Baji Balázs bronzérmet nyert férfi 110 méteres gátfutásban a londoni atlétikai világbajnokság hétfői versenynapján. Tovább

Elhunyt a négyszeres olimpiai bajnok ausztrál atléta

79 éves korában meghalt Betty Cuthbert, az ausztrálok négyszeres olimpiai bajnok futója. Az egykori kiváló sportoló 1969 óta küzdött gyógyíthatatlan betegségével, a sclerosis multiplexszel. Tovább