Mix

Juhász István a sportfavágás nemzeti bajnoka

Izgalmas versenyen Juhász István nyerte a 2018-as STIHL Timbersports Magyar Nemzeti Bajnokságot, amelyet július 14-én rendeztek meg a Hungaroringen. Juhász István győzelmével a hatodik bajnoki címét szerezte meg. A későbbi nemzeti bajnokot a hat versenyszám közül csak Stock saw-ban és Spring boardban tudták megelőzni. Juhász István mögött Bozsó Zoltán és Hamvasi Ferenc szerzett még dobogós helyet. A mezőnyből kiemelkedett a mindössze 16 éves Strúbel Bence, aki édesapját, Strúbel József „Dedit” is megelőzte több versenyszámban. A hazai sportfavágás legjobbjai mellett díszvendégként versenybe szállt Martin Komarek, a csehek kiválósága is.

Tovább

Torna: A nőknél kihirdették az Eb-re utazó csapatot

Babos Ádám és Fehér Nóra újabb aranyérmet szerzett, valamint kihirdették az EB-re utazó női tornászok névsorát a Prolan országos szerenkénti bajnokság második napján.

Tovább

Magyar győzelem a női nemzetközi csapatversenyen

A tornászok női magyar-osztrák-cseh-szlovák csapatbajnokságán felnőttben és juniorban is aranyérmesek lettek a magyarok.

Tovább

Fábri aranyérmes lett az Eb-n, jöhet a felnőttek fekvenyomó kontinensbajnoksága

Fábri János ismét maradandót alkotott. A 73 éves sportember megnyerte a 12. Európa-bajnoki aranyérmét.

Tovább

BHSE az élen a csb 1. fordulója után

A Budapest Honvéd nyerte a férfi felnőtt tornászok csapatbajnokságának első fordulóját.

Tovább

Szeptember elsején újra itt a Budapest Urban Games

Szeptember elsején  Budapest utcái és terei ismét megtelnek sportolókkal, kezdetét veszi a harmadik Budapest Urban Games (BUG). A különleges “utcalimpiát” a Fővárosi Önkormányzat támogatása mellett sport- és városi szervezetek hívták életre, hogy így segítsék a város sportjellegű hasznosítását és aktivizálják a helyi sportközösségeket.

Tovább

Lakatos Gergely Európa-bajnok lett dartsban

Egy arany- és egy bronzérmet nyertek a magyar dartsosok az olaszországi Caorléban megrendezett soft Európa-bajnokságon. Az utánpótlás korosztályban Lakatos Gergely a fiúknál Európa-bajnoki címet nyert, míg a lányoknál Czipó vivien a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Tovább

Terepakadályfutó Eb – Erdősi Tímea és Martyin László utazhat Dániába!

Döntött a Terepakadályfutó Szövetség (TEFUTSZ) elnöksége: kétfős magyar különítmény vesz részt a dániai terepakadályfutó Európa-bajnokságon. A június végén, július elején Esbjergben megrendezendő kontinensviadalon Erdősi Tímea Terézia és Martyin László áll rajthoz – tudtuk meg Stépán Zsolttól, a TEFUTSZ elnökétől.

Tovább

Ádám a Parlamentbe tart

Lehetetlen lenne felsorolni Steinmetz Ádám vízilabdázó összes sportsikerét. Ádi 2004-ben olimpiai bajnokságot nyert Athénban...

Tovább

Új időszaki kiállítás a Groupamában

A Fradi Múzeumot a 2006-ban elhunyt Nagy Béla alapította a FTC labdarúgó-szakosztálya 85. születésnapján, 1985. december 3-án.

Tovább

A Song Lam Fc nyerte a Vietnámi Labdarúgó Bajnokságot Zuglóban

A Song Lam Fc nyerte a Magyarországon élő vietnámiak labdarúgó bajnokságát, amit a Varga Zoltán sportpályán rendeztek meg Zuglóban.

Tovább

A TrollFoci csapata mentőkutyáknak adta a milliós nyereményét

A Petőfi rádió játékán nyert nyereményét a mentőkutyásoknak adta a Trollfoci csapata.

Tovább

Guardiola családja a Manchester Arénában

Alaposan megrázta Pep Guardiolát, hogy felesége és lányai jelen voltak a hétfő esti manchesteri Ariana-Grande koncerten, amelynek végén egy robbantásban az eddigi adatok szerint 22-en életüket vesztették és majdnem hatvanan megsebesültek.

Tovább

Pelével találkozhatnak a magyar focirajongók

A Snickers a futballtörténelem egyik legnagyobb legendájával fogott össze az új, “Játssz úgy, mint Pelé!” kampányuk keretében. A verseny során három magyar focirajongónak lesz lehetősége arra, hogy találkozzon Pelével a barcelonai Olimpiai Stadionban, és részt vegyenek egy közös edzésen a világhírű sportikonnal. A versenyzőknek csupán annyit kell tenni, hogy jelentkeznek az április 24-től június 18-ig tartó felhívásra, és feltöltenek egy fotót vagy videót www.snickers.hu oldalra, ahogyan Pelé egyik trükkjét utánozzák.

Tovább

Magyar sikerek a szegedi célbaugró versenyen

Szeptember első hétvégéjén a Szegedi Repülőtér adott otthont a XVII. MATASZ Kupa Nemzetközi Célbaugró Versenynek, mely egyben a Kelet Európai Célbaugró Kupa versenysorozat utolsó fordulóját is jelentette.

Magyarország legrangosabb ejtőernyős versenyén 8 nemzet 14...

Tovább

Világkupa-győztes lett a Silvestri-Váradi kettős!

Szárnyakat kapott a magyar bajnok páros. Andrea Silvestri és Váradi Martina az Európa Kupa után a Világkupát is megnyerte.

Tovább

Megkezdődött a FIG IV. Magyar Ritmikus Gimnasztika Világkupa

Ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét a FIG IV. Magyar Ritmikus Gimnasztika Világkupa és III. MTK Budapest Kupa, 33 ország több mint 200 versenyzőjével, a budapesti Syma csarnokban.

Tovább

Biatovszki Mira megvédte címét a siketek sportlövő Eb-jén

A címvédő Biatovszki Mira aranyérmet nyert légpuskában a siketek sportlövő Európa-bajnokságán, Plzenben.

Tovább

Deutsch Tamás: Nekem kizárólag hazai RG-s kedvenceim vannak

Az MTK RG-szakosztályában hosszú távú építkezés zajlik. A kemény munkának már látszanak az eredményei, de ugyanakkor nagyon sok tennivaló van még – mondta dr. Deutsch Tamás, az MTK Budapest elnöke, akit a hétvégi FIG IV. Magyar Ritmikus Gimnasztika Világkupa és a III. MTK Budapest Kupa kapcsán kérdeztünk az MTK-nál működő RG-szakosztályról.