Kézilabda

A Veszprém továbbjuthat, a Szeged a becsületéért harcolhat

Egy győzelem, két vereség férfi kézilabda csapataink európai kupamérkőzéseinek mérlege. A Veszprém győzelmével lehetett számolni, bár a meccs döcögősebb volt a vártnál. A Szeged erejét meghaladta a PSG játéktudása, a Tatabánya pedig papírforma vereséget szenvedett a Füchse Berlintől. – A … Continue reading Tovább

Gondolatok az FTC, a Győr és a Veszprém vereségeihez

Nem mindennapi hétvégéje volt kézilabdás elit klubjainknak, hiszen mindhárman ( FTC, Győr, Veszprém) vereséggel voltak kénytelenek elhagyni a pályát. Pillanatnyi mentség, hogy a ferencvárosi és a győri nők is javíthatnak a BL-ben, a Veszprém pedig „csak” a SEHA Liga döntőjét … Continue reading Tovább

Palmarssonnal egyenes út a BL-4 közé!

A hétvégén látott kézilabdás összecsapások közül ez alkalommal elsősorban a férfiak tüntették ki magukat. A Veszprém, a Szeged és a Tatabánya is győzni tudott, a női fronton pedig a Ferencváros szoros meccsen vesztett a feltámadt  (edzője által „feltámasztott”) Buducnost ellen. … Continue reading Tovább

Meglepetések, hősies küzdelem és papírforma a kézilabda BL-ben

Bőven jutott kézilabdás esemény a sportág népes szurkolótáborának, hiszen a hét végén négy csapatunk is pályára lépett. Kovács László európai mesteredző röviden summázta a történteket. – Bár már pénteken este lejátszották, mégis vissza kell térnem a Veszprém Schaffhausen elleni erőpróbájára. … Continue reading Tovább

Újabb Fradi-győzelem a BL-ben

Szombaton délután telt ház előtt fogadta a a Fradi női kézilabda csapata a Metz együttesét az Elek Gyula Arénában a Bajnokok Ligája középdöntőjének negyedik fordulójában. Egy hónappal korábban a zöld-fehérek bravúros. 28:25 arányú győzelmet arattak Franciaországban.

Tovább

Varga József: a vonatjegy megszerzése volt a legnehezebb!

Régi sportvezetőhöz vitt az utam, akire már csak a minimum középkorúak emlékeznek dr. Varga Józsefre. Ő ugyanis 1964 és 1989 között volt elnöke a Magyar Kézilabda Szövetségnek. Jómagam 1982-ben az ő csapatvezetésével jártam négyéves, MTI sportrovatbeli munkásságom egyetlen „nyugati” útján, … Continue reading Tovább

Vívók és kézisek nyertek

Remek decemberi teljesítményüknek köszönhetően a Törekvés SE vívói nyerték el a Magyar Olimpiai Bizottság, a Decathlon és az Utanpotlassport.hu által alapított A hónap műhelye díjat és az azzal járó félmillió forintos Decathlon sportszervásárlási utalványt.. A negyedéves produkció a Balatonfüred férfi … Bővebben Tovább

Vívók és kézilabdázók nyertek

Juhász-hetes

Küzdött, küszködött a férfi-kézilabdaválogatott, így 27-25-re kikapott Fehéroroszországtól a franciaországi világbajnokság roueni mérkőzésén. A társaság a negyedik helyen zárt a hatosban, és a nyolcaddöntős csatát az olimpiai bajnok Dánia ellen vívja vasárnap. Juhász Ádám (20) hét gól lőtt. reb • … Bővebben Tovább

Győzelem, fiatalokkal

Negyedikén mérkőzésén második győzelmét szerezte meg a felnőttvébén a férfi-kézilabdaválogatott, miután végig magabiztosan vezetve 37-24-re győzte le a leggyengébb csoportellenfélnek tartott Szaúd-Arábiát a franciaországi világbajnokságon. Juhász Ádám (20) és Ligetvári Patrik (20) összesen négy góllal vette ki részét a sikerből. … Bővebben Tovább

Csarnokavató vereség

Szoros csatában maradt alul a férfikézilabda-juniorválogatott a soros élvonalbeli csapat elleni találkozón: a kivételesen Mórahalmon rendezett összecsapáson 29-28-ra győzött a Mezőkövesd. „Különtudósítónak” ezúttal Kovács Márkot kértük fel. reb • Mi ez a helyszín? Hol a másodedző? A megszokott balatonboglári csarnok … Bővebben Tovább

Juhász-ötös Chilének

Megszerezte első győzelmét a magyar férfi kézilabda-válogatott a Franciaországban zajló felnőtt-világbajnokságon. Juhász Ádám öt góllal vette ki a részét a roueni sikerből, Ligetvári Patrik ellenben a harmadik mérkőzésén második piros lapját kapta meg. reb • A két kemény ellenfél, Németország … Bővebben Tovább

Ádám kettő, Patrik egy

Ígéretes első félidőt követően 31-28-ra kikapott a magyar férfi kézilabda-válogatott Rouenban, a franciaországi világbajnokságon. Ligetvári Patrik (20) első gólját szerezte a tornán, Juhász Ádám (20) kétszer is betalált. reb • A pénteken az Európa-bajnok németektől elszenvedett négygólos vereséget követően újabb … Bővebben Tovább

Juhász-remeklés, vereség

Négygólos, 27-23-as vereséget szenvedett a férfi-kézilabdaválogatott a felnőtt- világbajnokság első csoportkörében Rouenban. Nem a fiatalokon múlt a siker: Juhász Ádám (20) több mint ötven percet játszott és három gólt lőtt, Ligetvári Patrik (20) pedig jól védekezett, igaz, kevéssel a lefújás … Bővebben Tovább

Még egyszer, utoljára

Hat kilót fogyott a betegség miatt Győri Mátyás (19), aki így is kulcsembere volt az ausztriai junior-világbajnoki selejtezőn csoportgyőztes kézilabda-válogatottnak. „Utoljára játszanánk még együtt egy jót” – mondja a nyári, algériai világeseményről a balatonfüredi fiatal. reb • Akár szívhatta volna … Bővebben Tovább

Felkerült az i-re a pont

Jó játékkal, magabiztosan, 29-25-re győzte le a magyar junior-férfiválogatott a cseheket a maria enzersdorfi kézilabda-világbajnoki selejtezőn, így eldőlt, hogy Gyurka János tanítványai vehetnek részt a nyári, algériai vb-n! reb • Valódi ki-ki mérkőzés várt a magyarokra vasárnap délelőtt Maria Enzersdorfban, ahol … Bővebben Tovább

Gyurka: otthon voltunk

Szinte egy kezdősor hiányát is elbírta a magyar férfi-juniorválogatott az Ausztria elleni világbajnoki selejtezőn. A lefújás után Gyurka János szövetségi edző dicsérte övéit és a közönséget, és arról is beszélt, mi volt a – várhatóan vb-részvételt érő – 28-27-e győzelem … Bővebben Tovább

Gyurka János: otthon voltunk

Megvan az áhított siker

Szinte végig kiegyenlített csatát hozott a magyar–osztrák junior férfi kézilabda-világbajnoki selejtező, ám Gyurka János válogatottja végül 28-27-re felülkerekedett a sógorokon, így megszerezte a vb-kvalifikáció szempontjából oly fontos győzelmet. reb •Szegény embert az ág is húzza – nem elég, hogy több … Bővebben Tovább

Itt a lét a tét

Péntektől vasárnapig Ausztriában, junior-világbajnoki selejtezőn szerepel a korosztályos férfi-kézilabdaválogatott. Óriási a tét, hiszen a magyarokon kívül az osztrákok, a montenegróiak és a csehek alkotta négyesből csupán az első jut el a nyári algériai vébére. reb • A „sok szerencsét” helyett-mellett … Bővebben Tovább