Autó-motor

Holtversenyből az élre

Magyar János holtversenyben vezeti a Közép Európai Zóna bajnokság kategóriáját lengyel versenytársával. A hétvégén a Slovakiaringen két futamon is lesz esélye arra, hogy az élen álljon.

Tovább

Kovács Bálint űridővel lett magyar bajnok a Hungaroringen

A H-Moto Team csapata ez elmúlt hétvégén is ott volt a versenypályákon, és ha már a Hungaroringen és a Red Bull Ringen pályára gurultak a motorosai, szép sikereket értek el. Kovács Bálint a mogyoródi aszfaltcsíkon szenzációs időt teljesítve – 1:50.7 a versenyen – megnyerte az ezresek futamát, és ezzel a sikerrel egy fordulóval a vége előtt megszerezte pályafutása első felnőtt magyar bajnoki címét. Az ADAC Junior Cup mezőnye ismét – sorozatban harmadszor – a MotoGP sztárjai előtt, a világbajnokság betétfutamaként állt rajthoz, és a H-Moto Team 15 éves motorosa, Kakuszi Ádám ezúttal is helyt állt, hiszen az újabb két pontot jelentő 14. helyen végzett

Tovább

Tapasztalatok egy Forma 1-es csapatnál

Magyar János többszörös forma autós bajnok a tavalyi évhez hasonlóan idén is bepillanthatott a Toro Rosso életébe a Hungaroring-i szezonközi teszten.

Tovább

A hungaroringi történések Magyar János szemszögéből

Lewis Hamilton újra a mezőny élén végzett. Vettel és Raikkönen állhatott fel a dobogó második és harmadik fokára. Ezek a tények, amiket már mindenki ismer. De nézzük mit látott Magyar János többszörös forma autós bajnok a Forma 1-es Magyar Nagydíjon.

Tovább

Ekström vb-s csapatával tesztelt Szabó Krisztián

Először vezetett WRX-autót a ralikrossz Európa-bajnok: Szabó Krisztián Rigában két napon át tesztelte az EKS Audi S1-ét, a leggyorsabb Supercart, melyben eddig ült.

Tovább

A német káosz Magyar János szemszögéből

Vettel a saját hibájából az élről esett ki, míg Hamilton a 14. helyről indulva megnyerte a Német nagydíjat Bottas és Raikkönen előtt. A tények a német nagydíjról, amiket már mindenki hallott. De nézzük hogy látta a Hockenheim-i eseményeket a többször forma autós bajnok Magyar János.

Tovább

Vettel győzelem szombaton

Silverstone után Hockenheimben folytatódik a 2018-as Forma 1-es szezon.

Tovább

Lettországban versenyez Szabó Krisztián

Nyirád helyett Rigát választotta a ralikrossz Európa-bajnok: a világbajnokság naptárában is szereplő pályán folytatódik átállása a Supercar kategóriára. Az elsődleges cél a tapasztalatszerzés, de egy erős helyezésre is jó a kilátás.

Tovább

Aranyeső a Chrobák csapatnál

Az elmúlt hétvégén a hazai Kakucs ring adott otthont a Nemzetközi utánpótlás bajnokság harmadik fordulójának. Izgalmas hétvégének néztünk elébe, hiszen minden hazai motoros várta ezt a futamot, mert sokat edzenek rajta a magyar gyerekek. Az időjárás okozott váratlan pillanatokat, volt olyan futam a legkisebbeknél, ahol a futam második körében kezdett esni az eső, de szerencsére a néha borús, esős hétvégét a Chrobák Motorsport Egyesület versenyzői végül aranyesőre váltották.

Tovább

Silverstone-i izgalmak Magyar János szemszögéből

Sebastian Vettel megnyerte a Silverstone-i nagydíjat Hamilton és Raikkönen előtt. A tényeket már mindenki tudja. De nézzük milyen volt a brit nagydíj Magyar János többszörös forma autós bajnok szemszögéből.

Tovább

Kovács Bálint győzni megy Zolderbe

A H-Moto Team 16 éves tehetsége újabb sikerrel szeretné megőrizni összetettbeli első helyét az IDM Suzuki Cup 2018-as sorozatában

Tovább

A bika árnyékában Magyar János szemszögéből

Max Verstappen végre megszerezte a Red Bull saját pályáján az első győzelmet a két Ferraris előtt. Sebastian Vettel a pályán megelőzte Lewis Hamiltont, aki később ki is esett. A német újra az élre állt és a Haas történelmi eredményt ért el a negyedik és az ötödik pozícióval. De nézzük, hogy látta a Red Bull Ringi futam eseményeit a többszörös forma autós bajnok, Magyar János.

Tovább

Mivel tölti Szabó Krisztián a 2018-as szezont?

Kevés hír érkezett a kétszeres Super 1600-as Európa-bajnok Szabó Krisztiánról, mióta kiderült, nem véd újra címet a kategóriában. Pedig az év első fele tevékenyen telt a váci ralikrosszos számára: továbbra is az Eb-sorozatban erősíti a Volland Racinget, de nem versenyzőként, hanem a versenymérnök szerteágazó feladatait ellátva, miközben, hogy ne szokjon el a vezetéstől sem, magyar és külföldi futamokon indul, az 1600-as helyett a Supercar kategóriában, egy új kihívás első lépéseként.

Tovább

Francia visszatérés Magyar János szemszögéből

Lewis Hamilton nyert, Max Verstappen lett a második, míg a dobogó legalsó fokára Kimi Raikkönen állhatott fel. A tényeket már mindenki hallotta és szinte már mindenki tudja, hogy mi is történt a Forma 1-es Francia Nagydíjon. De hogy látta ezt a többszörös bajnok Magyar János?

Tovább

20 év után újra Francia Nagydíj

Franciaországban 2008-ban, míg a Paul Ricard pályán 1990-ben rendeztek utoljára Forma 1-es futamot. A száguldó cirkusz következő versenyhétvégéjén újra francia aszfaltcsíkon versenyezhet a mezőny.

Tovább

Alonso és a Toyota nyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt

A kétszeres Forma-1-es világbajnok Fernando Alonso és a 8-as rajtszámú Toyota nyerte a Le Mans-i 24 órás versenyt.

Tovább

Nicolas Prost elhagyja Formula E csapatát

Alain Prost fia a kezdetektől fogva tagja volt a Renault e.dams csapatának. A 36 éves versenyző  szerezte a széria legelső, 2014-es pekingi versenyének pole-pozícióját.

Tovább

Magyar János és a tréfás időjárás

Magyar János, az FIA CEZ és a magyar gyorsasági bajnokság számára kijutott minden földi jóból a Red Bull Ringi hétvége második napján.

Tovább

Első futam, első győzelem

Magyar János számára úgy folytatódott a Red Bull ringi hétvége, mint ahogy az időmérőn abbamaradt. Az első futamon se maradt az FIA CEZ, az ESET kupa és a magyar gyorsasági mezőny eső nélkül.

Tovább

Esős időmérő

Magyar János sikerrel vette az első időmérőt a Red Bull Ringen. Az FIA CEZ, az ESET kupa és a magyar gyorsasági bajnokság forma autósait megtréfálta az eső.