Calhanoglu vezérletével nyert Bolognában a Milan

A Milan idegenben 2-1-re legyőzte Nagy Ádám együttesét, a Bolognát az olasz bajnokság 35. fordulójában.

Bő fél óra játékot követően Hakan Calhanoglu lövésével szerzett vezetést a Milan. Patrick Cutrone készítette le a labdát a török középpályásnak, aki kilőtte a kapu jobb alsó sarkát – Mirante kapus mozdulni sem tudott rá. Néhány perccel később egyenlített volna a hazai együttes, azonban a játékvezető kezezés miatt érvénytelenítette Riccardo Orsolini találatát. Az első félidő lefújása előtt Jack Bonaventura növelte a csapat előnyét. Egy védelmi hibát követően Calhanoglu passzolt Bonaventurához, aki becsapta emberét és a kapuba lőtt.

A második félidőben több nagy helyzet is adódott a Milan előtt, gól azonban nem született. Előbb Cutrone, majd Bonaventura találta telibe a kapufát. Emellett Suso és Cutrone is 1-1 ziccert hibázott a kapu előtt. Ennek ellenére győzött a Milan, a Bolognának csak egy szépítő találatra futotta.

Ezzel a sikerrel megszakadt a Milan 6 mérkőzéses nyeretlenségi sorozata a Serie A-ban.

BOLOGNA – MILAN 1-2

Időpont: 2018.04.29. 15:00
Helyszín: Stadio Dall’Ara, Bologna
Játékvezető: Giacomelli
Gólszerzők: De Maio (74.) ill. Calhanoglu (34.), Bonaventura (45.)
Sárga lapok: Masina ill. Locatelli

BOLOGNA:  Mirante, Mbaye, Gonzalez (Romagnoli 58.), De Maio, Masina (Keita 82.), Poli, Pulgar, Nagy (Avenatti 52.), Orsolini, Palacio, Verdi.

Cserék: Da Costa, Ravaglia, Krafth, Dzemaili, Krejci, Crisetig, Di Francesco, Falletti, Torodidis.

MILAN: G. Donnarumma, Calabria, Bonucci, Zapata, Rodriguez, Kessié, Locatelli, Bonaventura (Montolivo 84.), Suso, Cutrone (Kalinic 80.), Calhanoglu (Borini 76.).

Cserék: Storari, A. Donnarumma, Mauri, André Silva, Gomez, Abate, Musacchio, Antonelli, Torrasi.