Bravúros döntetlen a horvátok ellen

altalanos polokep01

Bő egy perccel a vége előtt még három gólos hátrányban volt U17-es válogatottunk, aztán jött a huszáros magyar hajrá.

ált. polókép03

Fordulatos meccset vívott egymással a magyar és a horvát csapat. A mieink az első napon 11-1-es győzelmet értek el az ukránok ellen, még déli szomszédaink 13-9-re győzték le Montenegrót.

Nos, ma az első negyedben a horvátok a másodikban a mieink akarata érvényesült, így a nagyszünetben 4-3 volt ide az állás. A fordulás után Culina egyenlített, majd Fekete duplázott, amihez Szieben tett hozzá, egyet, 7-4. A hajrá nem alakult jól, hiszen ellenfelünk feljött egyre, 6-7. Az utolsó negyedben Markics egalizált, majd erre jött még három találat. 1:14-el a vége előtt azonban nagy hajrát vágott ki a magyar együttes, Baksa hozta közelebb a csapatot, majd Bóbis duplázott, az utolsó találatát 13 másodperccel a vége előtt lőtte, így 10-10 lett a mérkőzés vége.

U17-es fiú Európa-bajnokság: (Málta)

Horvátország–Magyarország 10–10 (2–1, 1–3, 3–3, 4–3)
Gólszerzők: Markic 2, Sparada 2, Poropat 2, Krzic, Culina, Herceg, Bajic, ill. Bóbis B. 3, Szieben 2, Baksa B. 2, Fekete G. 2, Schmölcz