Bonaventura duplájával győzelem a Bologna ellen

Megszerezte első győzelmét Gennaro Gattuso irányításával a Milan, miután a piros-feketék vasárnap este 2-1-re legyőzték a Bolognát az olasz bajnokság 16. fordulójában. A csapat mindkét gólját Giacomo Bonaventura szerezte, míg a másik oldalon Simone Verdi volt eredményes.

Gattuso edzősködése nem kezdődött túl jól a Milannál: előbb jött a sereghajtó Benevento elleni kínos döntetlen, majd a Rijeka elleni vereség az Európa-ligában. A 4–3–3-as formációban pályára lépő milánóiak 399 perc után szereztek újra gólt a San Siróban, amikor a Bologna elleni mérkőzés 10. percében előnybe kerültek. Nikola Kalinic fejelte le Ignazio Abate előreívelését Giacomo Bonaventurához, aki 15 méterről laposan lőtt a vendégek hálójába, a megpattanó lövés megtévesztette Antonio Mirantét.

Nagy Ádám kezdőként kapott lehetőséget a Bolognában, amely még az első félidőben egyenlíteni tudott: a gólt két korábbi Milan-játékos hozta össze. Mattia Destro verte meg védőjét, majd visszagurítását Simone Verdi emelte a bal felsőbe tíz méterről. (1–1)

A második félidőben Gattuso belenyúlt a meccsbe és előbb Patrick Cutronét, majd André Silvát küldte pályára a támadójáték fellendítése érdekében. Silva beállását követően a Milan nyolc perccel később eldöntötte a találkozót. Fabio Borini ívelt a tizenhatoson belülre, Bonaventura pedig hat méterről fejelt a kapu bal oldalába. (2–1)

A Milan szeptember óta először nyert a San Siróban az olasz bajnokságban.

MILAN – BOLOGNA 2-1

Időpont: 2017.12.10. 20:45
Helyszín: Stadio San Siro, Milánó
Játékvezető: Guida
Gólszerzők: Bonaventura (10., 76.) ill. Verdi (23.)