Bombameglepetés: Kikapott a Heroes!

A Dabas Sparks megálljt parancsolt a hevesiek menetelésének a TD Store Divízió II-ben.

Az elmúlt hétvégén három igen élvezetes mérkőzésnek lehettünk szemtanúi. A Rebels Oldboys, a Dabas Sparks és a Boda Troopers örülhetett végül győzelemnek, de nem akármilyen sikert arattak ezek a csapatok.

Szombaton a Katonák a Budapest Wolves 2 vendégei voltak. Az első negyed után a Boda vezetett: Róna Iván futására, Gáspár Benjámin és Baranyai Péter válaszoltak. Ám a szünetben mégis a Farkasok örülhettek, hiszen Győrffy Ádám TD-je és Nagy László Norbert extrája 13-12-es előnyt adott a hazaiaknak.34962598_605833123136517_7555341686960816128_o

A második félidő viszont egyértelműen a Troopers-é volt Baranyai kétszer ismét beért az end zone-ba az első egy 78, a második pedig egy 68 yardos futás volt, és emellett Vargacz Tamás is beért egyszer. Baranyai utolsó touchdownja után pedig Gáspár értékesítette a kétpontost, így a Boda Troopers 32-12-re győzött a fővárosban.

Grafika: Hungarian FootballXIII FEZEN Hungarian bowl cover borító plakát

Budapest Wolves-Boda Troopers 12-32 (6-12, 7-0, 0-20, 0-0)
Pontszerzők: Róna Iván, Győrffy Ádám 1-1 TD, Nagy László Norbert 1 XP, illetve Baranyai Péter 3 TD, Gáspár Benjámin, Vargacz Tamás 1-1 TD, Gáspár Benjámin 1 PAT.

A hétvége rangadója egyértelműen a Dabas Sparks és az Eger Heroes párharca volt. A közönség jól szórakozhatott a meccsen. Viszont a vendégeknél nagy változás volt, hogy az elmúlt héten távozott tőlük Veszeli Gábor vezetőedző. A hazaiak szerezték meg a vezetést, Strupka András passzát Bíró Krisztián váltotta hat pontra. Bíró extrája célt ért. A második játékrész elején egyenlített a Heroes Petrény Norbert interception visszahordásával és Jokhel Erhard extrájával. Ezt követően folytatódott az adok-kapok Strupka ezúttal Kis-Prumik Attilát találta meg, majd Vakarcs Gergő és Jokhel egyenlített. Kis-Prumik újfent elkapott egy hat pontot érő Strupka átadást, de erre is volt válasza az Egernek. Bíró Tibor Bleszity Eriket találta meg. Ám ezután kétpontos következett: Vakarcs futása azt eredményezte, hogy fordítottak a Hősök és 22-21-es előnnyel mehettek a pihenőre.35050553_2343011005716545_1751642075973025792_o

A folytatásban is kiélezett harcot vívtak az alakulatok. Pataki Attila kick-off return TD-je hozta meg a Dabasnak az alaphangot. Nem csak a fordítás sikerült a Sparks-nak, hanem a fór is nőtt: Kis-Prumik harmadik TD-elkapását mutatta be a meccsen. Az extra viszont ezúttal kimaradt. A Heroes viszont rákontrázott: két Vakarcs-futással ismét nyeregben érezhették magukat a vendégek, mivel 36-34-re vezettek. Az utolsó játékrész hozta az igazi izgalmakat. A nagy csata végén a Szikrák örülhettek, hiszen Kállai József megiramodása és Bíró extrája hozta meg a 41-36-os győzelmet a Dabasnak, amellyel az alapszakasz második helyére ugrott előre.34962514_2343010059049973_7120220182290628608_o

Fotók: Dabas Sparks facebook

Dabas Sparks-Eger Heroes 41-36 (7-0, 14-22, 13-14, 7-0)
Pontszerzők: Kis-Prumik Attila 3 TD, Bíró Krisztián, Pataki Attila, Kállai József 1-1 TD, Bíró Krisztián 5 XP, illetve Vakarcs Gergő 3 TD, Petrény Norbert, Bleszity Erik 1-1 TD, Vakarcs Gergő 1 PAT, Jokhel Erhard 4 XP.

Nagy izgalmakat hozott a Rebels Oldboys és a Tatabánya Mustangs bányászvárosi párharca. A Musztángok jól kezdtek a meccsen Patányi Ádám elkapása és Kun Szilárd extrája hamar beindította a gépezetet a hazaiaknál. Ám Lázadók szinte azonnal válaszoltak Zsikla Zoltán touchdownjával és Szentirmai Zoltán extrájával. De még az első negyedben sikerült visszaszerezniük a vezetést a hazaiaknak, a TD-passzt adó Nagy Tamás ezúttal megtartotta magának a labdát és az end zone-ig futott vele. A második játékrészben növelte fórját a Mustangs Nagy újabb hatpontosával. Jól haladtak a dolgok a bányászvárosiaknak, de a Rebels egalizált a szünet előtt, miután Zsikla második alkalommal, Lesi Tamás pedig elsőre ért be a végzónába: 21-21.35145894_1722506251173832_8581468880747102208_o

A Tatabánya továbbra is remekül játszott. A védelem a harmadik negyed elején megszerzett egy fumble utáni szabad labdát, majd Széles Dániel elkapásával ismét előnybe kerültek a Musztángok. A Rebels viszont keményen visszavágott, ezúttal Lesi Péter szerzett touchdownt. Ám a kick-offnál azonnal jött a válasz: a malacbőr Bottlik Botond kezében landolt, aki visszacikázott vele az end zone-ig. A Mustangs vezetett az utolsó negyedre fordulva, viszont a Lázadók összekapták magukat. Lesi Tamás futásával és Szentirmai extrájával hamar egál lett, majd Lesi Péter hozta meg a győzelmet érő hatpontost. Szentirmai extrája pedig beállította a 42-35-ös végeredményt.

Fotó: Váradi Barna és Király Etelka

Tatabánya Mustangs-Rebels Oldboys 35-42 (14-7, 7-14, 14-7, 0-14)
Pontszerzők: Nagy Tamás 2 TD, Patányi Ádám, Széles Dániel, Bottlik Botond 1-1 TD, Kun Szilárd 5 XP, illetve Zsikla Zoltán, Lesi Tamás, Lesi Péter 2-2 TD, Szentirmai Zoltán 6 XP.TD Store Divízió II logó