Bene Barnabás 13 perc alatt szeretné futni az 5000m-t

Bene_Barnabas.jpgBene Barnabás, a Pécsi Futó Klub atlétája bizonyított az idei birminghami fedett pályás Európa-bajnokságon: úgy lett ötödik 1500-on, hogy végig ott loholt, lökdösődött az élbolyban.

Minden mozdulata arról vallott, hogy tele van ambícióval, önbizalommal, győzni akarással. Persze, Bene hozzászokott ahhoz, hogy elöl fusson: két-két magyar bajnoki címet nyert 1500-on és 5000-en. Nemzetközileg viszont még csak a junioroknál és az utánpótlás korúaknál bizonyított: háromszor volt aranyérmes mezeifutó Eb-n.
Bene azt mondja, hogy hazai erőpróbán már nem fejlődhet: ott rajt-cél győzelemre van ítélve. Az előrelépéshez az kell, hogy rendszeresen viaskodhasson a legjobbakkal. S Bene ebbéli kívánsága, úgy tetszik, teljesül: a közép- és hosszútávfutók elitjének menedzsere, a holland Jos Hermens megállapodást kötött vele. Az amszterdami szakember olimpiai, világ- és Európa-bajnok futók hadának versenynaptáráért "felel". Ő szervezi a legnagyobb sztárok egyike, az etióp Kenenisa Bekele programját is.
Hermens olyan versenyekre nevezi Benét, amelyeken javíthat egyéni csúcsain. Pénzt nem kap a menedzsertől, ám a többiek sem kapnak: azt mindenki maga keresi meg a viadalokon. Az atléta továbbra is klubjában, Fogarasi Sándornál edz.
"Célom, hogy ott legyek a pekingi olimpián – említi a futó.
"Továbbá három-négy éven belül az ötezer méter magyar csúcsát levigyem tizenhárom perc alá, s akkor a nagy versenyek keresett sztárja lehetek."