Bajnokok Ligája: Parádés utolsó negyed, de elmaradt a szolnoki pontszerzés

Szolnok facebook

Mínusz négyről mentette döntetlenre a Szolnok a Jug elleni meccset az utolsó negyedben. A vége előtt azonban a horvátok értékesítettek egy fórt, ami elég volt a győzelmükhöz.

szolnok4

Két veretlen együttes találkozott egymással a BL-ben. A harmadik fordulóban a Szolnok a Dubrovnikba látogatott a félelmetes Gradski uszodába.

Jug góllal kezdődött a mérkőzés. Markovics egy előnyt értékesített. A túloldalon Vámos egy szabaddobást zúdított be, 1-1. A második negyedben ismét jött Markovics majd Jansik. Ezekután sikerült elhúzni a hazai csapatnak olyannyira, hogy Perrone duplájával már 7-3 állt az eredményjelzőn a nagyszünetben. A fordulás után Loncsar révén már 8-3 volt oda. A Szolnoknak ekkor sikerült felzárkóznia minusz négyre, de 9-5-ről kezdhette meg az utolsó negyedet. A záróakkordban huszáros hajrát nyitott a magyar együttes. Varga Dénes nagy gólokat lőtt, de Vámos majd Younger sem maradt el tőle. Bő egy perccel a vége előtt 9-9 volt az állás. A horvátok ekkor kaptak egy fórt, melyet Jokovics értékesített. Nálunk elmaradt ez az ítélet, így egygólos veresége lett a vége.

A Szolnok december 16-án a Galatasaray vendége lesz a BL-ben.

Bajnokok Ligája, harmadik forduló:

Jug Dubrovnik-Szolnoki Dózsa-Közgép 10-9 (1-1, 6-2, 2-2, 1-4)
Gólszerzők.: Perrone 3, Markovics 2, Loncsar 1, Ivankovics 1, Benics 1, Obradovics 1, Jokovics 1, ill. Vámos 3, Varga Dénes 3, Younger 2, Jansik D. 1,