Bajnokok Ligája: habkönnyed OSC győzelem a nyitányon

osc201601

Az újbudai alakulat bekezdett a BL-ben. Vincze Balázs csapatának nem okozott gondot holland ellenfele.

osc201601

Az OSC simán verte a Barendrecht együttesét (Fotó: Balogh Máté)

Az OSC kezdi meg legelőször a BL küzdelmeket a magyar csapatok közül. Az újbudaiak a hétvégén két csapattal, a Barendrechttel és a Waspo Hannoverrel játszanak.

Az első meccsüket a hollandok ellen vívták Bisztritsányiék. A találkozó első negyedétől kezdve dominált a magyar alakulat. Nikics, Bátori, Salamon, Hegedüs és Zalánki góljaira két válasz érkezett a túloldalon. A második negyedben folytatódott a fölény, és a nagyszünetben már 9-4 volt az eredmény. A fordulás után sem változott a játék képe, a vége 20-6 lett.

Holnap szünnapos a magyar alakulat, vasárnap pedig a Hannoverrel küzd meg.

Bajnokok Ligája, B csoport:

A-HÍD OSC Újbuda – ZP Barendrecht 20-6 (5-3, 4-1, 6-2, 5-1)
Gólszerzők: Nikics 6, Zalánki 5, Gór-Nagy 2, Bátori 1, Bundschuh 1, Hegedűs 1, Kovács 1, Juhász 1, Salamon 1, Seman 1 ill. de Bruijn 2, van Baarle 1, van der Velden 1, Krijgsman 1, de Kadt 1