Bajnokok Ligája: Élnek az OSC reményi

Batori OSC MTI

Az OSC idegen is legyőzte a Galatasarayt. Vincze Balázs együttese, így már a negyedik helyen van a BL csoportjában.

Bátori négyig jutott (Fotó: MTI /archív)

A múlt héten simán győzött az OSC a Galatasaray ellen. Most pedig idegenben kellett begyűjtenie a három pontot a csapatnak.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen a hajráig. Az utolsó másfél percben egy 3-0-ás etappal 5-2-re módosította az OSC az állást. A második nyolc percben egészen 8-3-ig növelte a különbséget a magyar együttes, majd kicsit kozmetikázott a törökcsapat, így 8-5-ről várhatta az OSC a folytatást.

A fordulás után megálltak az együttesek a gólgyártással. Bátori, – aki a meccsen négyig jutott – és Salamon góljaira csak Nikics tudott válaszolni, így 10-6 volt az eredmény a záróakkord előtt. A negyedik negyedet, bár megnyerte a hazai gárda, de a mérkőzést az OSC húzta be.

A csoportban a magyar együttes a negyedik helyre ugrott fel, így innen várhatja a március 12.-ei folytatást.

Bajnokok Ligája, 6. forduló eredmények:

Galatasaray – A-Híd OSC-Újbuda 9-12 (2-5, 3-3, 1-2, 3-2)
Gólszerzők: Destici 3, Gulenc 2, Nikics 2, Simsek 1, Janovics 1 ill. Bátori 4Juhász 2, Hegedűs 2, Salamon 2, Német 1, Brguljan 1