Bajnokok Ligája: Derekasan helytállt az OSC, de a Recco behúzta a meccset

Budapest, 2015. november 28.
MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

A sérülésekkel megtizedelt OSC-nek a világsztárokkal teletűzdelt Pro Recco volt a Bl harmadik fordulójában az ellenfele. A mérkőzésen a papírforma érvényesült, és az olasz gárda öt góllal volt jobb az újbudaiaknál.

Budapest, 2015. november 28. Kovács Gábor és az olasz Stefano Tempest kapus a férfi vízilabda Bajnokok Ligája 3. csoportkörének B csoportjában játszott A-HÍD-OSC-Újbuda - Pro Recco mérkõzésen a Nyéki Imre Uszodában 2015. november 28-án. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Talán az OSC-nek volt a legnehezebb dolga a mai napon a BL-ben a magyar együttesek közül, hiszen a világ egyik legerősebb csapata, a Pro Recco látogatott a Nyékibe. Szép számmal vooltak távolmaradók is a hazaiaknál: Joseph Kayes, Bundschuh Erik (kéztörés miatt), Német Toni (ujjtörés miatt) is hiányzott.

A mérkőzés első negyedében tartotta magát Vincze Balázs együttese. Az első negyed végén Pijetlovics révén vezetett az olasz gárda eggyel, 2-3. A második nyolc percben is jó volt az újbudaiak védekezése, Aicardi tudott betalálni, de a túloldalon nem született válasz, így 4-2-vel mehettek a csapatok a nagyszünetre.

A fordulás után látszott, hogy az taljánok frissebbek, és ez az eredményen is meglátszott, a záróakkordra már négy gól volt közte. Az utolsó negyedben még hét gól esett, végül ebből is a Recco jött ki jobban. A vége 12-7-es olasz győzelem lett.

Az OSC a negyedik körben –  december 16-án – Belgrádban vizitál.

Ami a további magyar eredményeket illeti. Az Eger megszerezte első győzelmét a Barceloneta ellen. A Szolnok viszont kikapott a Dubrovnik otthonában.

Bajnokok Ligája, harmadik forduló:

A-Híd-OSC-Újbuda–Pro Recco (olasz) 7–12 (2–3, 0–1, 2–4, 3–4)
Gólszerzők: Salamon 3, Decker Á., Bátori, Graham, Gór-Nagy, ill. Ivovics 3, Aicardi 2, Pijetlovics 2, Prlainovics 2, Bodegas, Mandics, Sukno

Vincze Balázs, az OSC edzője: A védekezés emberfeletti volt. A második negyed végéig 3-2 volt az eredmény. A harmadik negyedben elfáradtunk. Akkor tudtunk előrelépni, ha az adódó alkalmakor tudunk élni a lehetőséggel, nem akkor, amikor már elment a hajó. Az öt gól közte reálisnak mondhatom.

A csoport mai eredményei:

Jug Dubrovnik-Szolnoki Dózsa-Közgép 10-9 (1-1, 6-2, 2-2, 1-4)
Gólszerzők.: Perrone 3, Markovics 2, Loncsar 1, Ivankovics 1, Benics 1, Obradovics 1, Jokovics 1, ill. Vámos 3, Varga Dénes 3, Younger 2, Jansik D. 1,

Partizán Belgrád-Galatasaray 9-8 (1-2, 4-2, 3-1, 1-3)

A-csoport mai eredményei:

ZF-Eger-Barceloneta  6-5 (2-0, 0-2, 2-1, 2-2)
Gólszerzők.: Vapenszki, Hosnyánszky, Hárai, Csuckovics, Biros, Erdélyi, ill. Sz. Rasovics 2, Fernandez, Szirányi, Tahull

Jadran Carine Herceg Novi-Wasserfreunde Spandau Berlin 9-9 (3-2, 2-3, 3-3, 1-1)
óóGólszerzők: Randjic 3, Ukropina 2, Janovic 2, Banicevic, Pjesivac ill. Stamm 4, Saudadier 2, Cuk 2, Jüngling.

Olympiakosz Pireusz-Primorje EB Rijeka 7-4 (4-0, 1-2, 2-2, 0-0)
Gólszerzők: Vlachopoulosz 2, Mallarach 2, Fountulisz, Ntoskas, Konstantinos Gennidounias ill. Radu, Buljubasics, Echenique, Setka.