Bajnokok Ligája: Az Eger ismét hozta a kötelezőt

Eger01 2014-2015

Berlinben sem okozott gondot a Spandau legyőzése az Egernek. Dabrowski Norbert csapata simán verte a német együttest.

Az Eger idegenben is győzött (Fotó: vizipolo.hu/archív)

Itthon simán nyert az Eger a múlt héten a Spandau ellen, míg Berlinben valószínűsíthető volt, hogy nehezebb dolga lesz.

A mérkőzést meggyőzően kezdte a magyar együttes, 4-0-nál ébredt a német csapat, eddig Hárai duplája majd Biros és Erdélyi góljaival elhúzott az Eger. Az etapban csak szépíteni tudott a Spandau, Marzuki egy előnyt értékesített, 1-4. A folytatásban Donner révén zárkóztak a hazaiak, de mielőtt nagy baj lett volna érkeztek az Eger góljai. Hosnyánszky, Hárai majd Angyal révén ismét tetemes volt a magyar előny, 7-2. A nagyszünetig nem csökkent az Eger fórja, így 8-3-mal fordulhatott a hevesi alakulat.

A nagyszünet után kicsit közelebb tudott jönni a Spandau, de lőtávolon belülre nem tudott megérkezni. Bár, 10-3-ról kozmetikázott az álláson, a német gárda, egészen  10-5-ig feljött, de Erdélyi révén 11-5 állt az eredményjelzőn az utolsó negyed előtt. Az utolsó negyed kezdetén Bedő már hétgólosra növelte a különbséget, ami maradt is a végig. Simán, 15-8-ra nyert az Eger.

Bajnokok Ligája, 6. forduló eredmények:

Spandau 04 – ZF-Eger Spandau-Eger 8-15 (1-4, 2-4, 2-3, 3-4)
Gólszerzők.: Küppers 3, Marzuki 2, M. Stamm 2, Hamby 1, ill. Hárai 3, Hosnyánszky 2, Szivós 2, Erdélyi 2, Zalánki 2, Bedő 2, Angyal 1, Biros P. 1