Bajnokok Ligája: A Szolnok nagy győzelmet aratott, az Eger otthon kapott ki

szolnok2017csapat

A Tisza-parti együttes simán begyűjtötte a három egységet, az Eger pedig bár helytállt, de elvitte a Recco a három pontot.

Fotó: Szolnoki VSC / facebook

A címvédő Szolnok hazai pályán ugrott vízbe a Bukarest ellen. Cseh Sándor együttese bekezdett, Zalánki duplájával és Bátori majd Alekszics góljával már 4-0 volt az állás. A második negyedben stagnált a különbség, bár már volt 6-1 is az eredmény, végül 6-2-vel mehettek pihenni a csapatok. A harmadik negyed parádésan sikerült, hiszen 5-0-ás etapot produkált a címvédő, 11-2. Az utolsó nyolc percben már csak az eredmény számszerűsége volt a kérdés, végül 15-3-ra győzött a magyar csapat.

Az Egernek nehezebb dolga volt, hiszen a Pro Reccoval nézett farkasszemet. A mérkőzésen a vendég együttes kezdte jobban. Molina gólja kicsit szerencsésen – a blokkról bettantva – ment be Mitrovics hálójába. A találatra Strahinja Raszovics gólja jött válaszként, majd Aicardi és di Fulvio tapasztott be egyet-egyet, így 3-1-re vezetett a vendég gárda az első etap után. A második nyolc percben Raszovics tartotta a hazaiakat, kettőig jutott a szerb játékos, még a Recco ötig, így 3-5 állt a nagyszünetben az eredményjelzőn. A fordulás után, Ivovics fejezett be egy kontrát, majd Raszovics villant ismét, 4-6. A záróakkordban nem esett gól, így maradt a közte kettő.

A Bajnokok Ligája szerdai magyaros eredményei:

Szolnoki Dózsa – Steaua Bukarest 15-3 (4-0, 2-2, 5-0, 4-1)
Gólszerzők.: Alekszics 4, Zalánki 3, Csuk 2, Younger 2, Jansik D. 1, Bátori 1, Gocics 1, Fülöp 1 ill. Filipovics 1, Murisics 1, Chioveanu 1

ZF-Eger – Pro Recco 4-6 (1-3, 2-2, 1-1, 0-0)
Gólszerzők.: Sz. Rasovics 4, ill. Molina 2, Ivovics 2, Aicardi 1, Di Fulvio 1