Bajnokok Ligája: a Szolnok is kapitulált

bl2017052813

Nem lesz címvédés a BL-ben, hiszen a Szolnok a negyeddöntőben egy góllal kikapott a Jug Dubrovniktól

A tavalyi döntő már a legjobb nyolc között megismétlődött a BL-ben, hiszen a Szolnok a Juggal csapott össze.

Az első negyedben a Szolnok futott az eredmény után, de mindkétszer tudott egyenlítenie, az utolsó találatot a legjobbkor tette be Bátori, 4 másodperccel a vége előtt. A második nyolc percben jó szériát futott a Tisza-parti együttes, Gocics majd Bátori mattolta Bijacsot, így már 4-2-re vezetett a címvédő. A nagyszünetig azonban kiegyenlített a Dubrovnik Benics majd Fatovics is betalált, 4-4.

A harmadik nyolc percben Garcia vágott be egy fórt, majd Zalánki a hosszú szolnoki gólcsendet tört meg, 5-5. Ezek után Bátori egy fórt értékesített, ez volt a jobbkezes világbajnokunk harmadik találata. A negyed vége előtt bő fél perccel Viktor Rasovics pattintotta be a labdát, 6-6. A záróakkordban 7-7-tel fordulhattunk az utolsó négy percre, ami a Jugnak sikerült jobban, hiszen kettőt is bevertek, Zalánki révén pedig a Szolnok csak egyet, így 9-8-ra győzött a horvát csapat. A Szolnok a Recco-Brescia meccs vesztesével meccsel holnap.

A Bajnokok Ligája negyeddöntőjében:

Jug Dubrovnik – Szolnoki Dózsa 9-8 (2-2, 2-2, 2-2, 3-2)
Gólszerzők: V. Rasovics 2, Garcia 2, Lozina 1, Loncar 1, Macan 1, Fatovics 1, Benics 1, ill. Bátori 3, Zalánki 3, Gocics 1, Alekszics 1

A Bajnokok Ligája programja illetve eredményei:

Június 7., csütörtök:

Olympiakosz – Spandau 04 6-5 (2-0, 1-1, 2-3, 1-1)
Gólszerzők.: Geniduniasz 3, Funtulisz 1, Argiropulosz 1, Gunasz 1 ill. Dedovics 2, M. Stamm 1, Jüngling 1, Küppers 1

ZF-Eger – Barceloneta 4-9 (1-2, 3-3, 0-2, 0-2)
Gólszerzők: Vlachopulosz 2, Hosnyánszky 1, S. Rasovics 1 ill. Munarriz 4, Granados 2, Vrlics 1, Perrone 1, Famera 1

20.30 Pro Recco – Brescia (Sky Sport 2, élő)