Bajnokok Ligája: a Szolnok a döntőben, az Eger a bronzért játszhat (képgaléria)

BLFinalsix2017052711

Nagy küzdelmet hozott a két magyar csapat mérkőzése a BL elődöntőben, amit végül a Szolnok nyert meg két góllal, így Varga Dénesék jutottak be a fináléba, ahol a Jug Dubrovnikkal játszanak. Az Eger a bronzéremét csatázik a Pro Reccóval.

Fotók: Kertész Gábor (képgaléria a mérkőzésről)

Már nem kellett egymásnak bemutattni a feleket, hiszen nem is olyan régen, a bajnokság döntőjében futottak össze, akkor 3-0-ás összesítéssel a Tisza-partiak emelhették magasba a trófeát.

Nos, az Eger az elődöntőért a Bresciát verte, míg a Szolnok csoportgyőztesként jutott a legjobb négy közé.

Ahogy tegnap, úgy ma is Hárai szállította az első egri gólt, majd a negyed derekán érkezett rá a válasz. Crousillat pókhálózta ki a jobbfelsőt. Az első nyolc percben még Bedő centerezett egyet, 2-1. A második nyolc percben Prlainovicsnak továbbra sem ment, egészen a hatodik kapuralövéséig, ami már bement, 2-2. Sőt, a hetedik lövése is célt talált. Előnyből beleállt, 2-3.

egerszolnok2017052601

A fordulás után Younger percei következtek, aki kettőt is hintett, így már 5-2 volt a Szolnoknak. Érdekesség, hogy a mind az öt Tisza-parti gólt légiós dobta. A folytatásban nem adta fel az Eger, előbb Kovács Gergő szépített. A záróakkordban Lőrincz rezgette meg a Szolnok hálóját és egyre zárkóztak a fehérsapkások. Cseh Sándor ekkor nyugtatott, és meg lett az eredménye, hiszen Younger a hajrára kettőre növelte a fórt, 4-6. Az utolsó három perc előtt Hosnyánszky villant, 5-6. A végén még Prlainovics paszírozott be egyet, így 7-5-re nyert a Szolnok és BL döntőt játszhat a Jug Dubrovnik ellen. Az Egernek maradt a bronzmeccs a Pro Recco ellen.

A Bajnokok Ligája Final Six: (második elődöntő)

ZF-Eger – Szolnoki Dózsa Közgép 5-7  (2–1, 0–2, 1–2, 2–2) (képgaléria a mérkőzésről)

Eger: Mitrovics – Decker Á., Hosnyánszky 1, Csuk, Erdélyi, Vapenszki, Hárai 1. Csere: Angyal, Csucskovics, Lőrincz 1, Kovács G. 1, Bedő 1. Vezetőedző: Dabrowski Norbert

Szolnok: Nagy V. – Gocics, Vámos, Jansik D., Mezei, Prlainovics 3, Varga Dénes. Csere: Crousillat 1, Alekszics, Younger 3, Kis G., Fülöp. Vezetőedző: Cseh Sándor

Az első elődöntőben:

Jug Dubrovnik – Pro Recco 10-9 (4-2, 2-2, 3-4, 1-1)

Dubrovnik: Bijacs – Fatovics, Jokovics 1, Garcia 2, Vrlics 1, Perrone 1, Obradovics 1. Csere: Macan, Loncar 2, Markovics 1, Pavlicevics, Benics 1. Vezetőedző: Vjekoslav Kobescsak

Recco: Tempesti – Mandics 1, Sukno 2, Fondelli, Ivovics 1, Filipovics 4, Bodegas. Csere: di Fulvio 1, Figlioli, Molina, Pijetlovics, Aicardi, Volarevic (kapus). Vezetőedző: Vlagyimir Vujaszinovics

Ötödik helyért:

Olympiakosz – Brescia 5-8 (2-2, 0-3, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Funtulisz 2, Geniduniasz 1, Murkisz 1, Kolomvosz 1 ill. Ch. Presciutti 2, Bertoli 2, Manzi 2, Nora 1, Ubovics 1