Bajnok a Sopron!

MKB_Euroleasing.jpgÓriási csatában az MKB Euroleasing Sopron nyerte a női kosárlabda-bajnokságot! A három győztes meccsig tartó finálé mindent eldöntő, ötödik összecsapásán Székely Norbert együttese 71-56-ra verte zsúfolásig megtelt saját csarnokában a MiZo Pécs 2010 (a T-Mobile támogatja) gárdáját, így összesítésben 0-2-ről fordítva 3-2-re felülmúlta riválisát.

A hazaiak legeredményesebb játékosa a 23 pontot szerző Ivana Matovics volt. A mérkőzés az utolsó negyedik szoros küzdelmet hozott, a soproniak az utolsó játékrészben döntötték el a maguk javára a küzdelmet.

NB I., döntő, 5. mérkőzés
MKB-Euroleasing Sopron – MiZo Pécs 2010 71-56 (19-16, 13-12, 15-15, 24-13)
Sopron, 2600 néző
Vezette: Bognár, dr. Vígh
Pontszerzők: Matovi 23, Cserny 18/3, Gorbunova 17/3, Honti 7/3, Branzova 4, Horváth 2, illetve Béres 25, Iványi 14/3, Fegyverneky 9, Vajda 4, Dapo 2, Bujdosó 2

Elképesztő iramban kezdtek a csapatok, ahol néhány perc után a szenzációsan kezdő, és az első tíz percben 10 pontig jutó Cserny vezérletével a hazaiak a hatodik percre nyolc ponttal elléptek ellenfelüktől. Ezt követően magára talált a Pécs, és kevéssel a vége előtt feljött ugyan egy pontra, de Branzova büntetőivel hárompontos MKB vezetéssel ért véget az első játékrész (19-16).
A folytatásban sem adta alább a két gárda, bár ekkor már jobban figyeltek a védekezésre, így jóval kevesebb pontot tudtak szerezni a játékosok. A tizenötödik percben aztán Iványi büntetője révén rövid időre átvette a vezetést a bajnokcsapat, de a hajrában beleerősített a Sopron, így négy pontra növelte előnyét a hazai gárda (32-28).

A szünet után újra több pontos vezetésre tett szert Székely Norbert együttese, míg a vendégek pontatlan dobásaik miatt csak elvétve tudtak kosarat dobni. A negyed derekán Rátgéber László időt kért, és megpróbálta letámadással megfogni a hazai gárdát, de a zöld-sárga csapat Matovic sorozatos dobásaival tartotta előnyét a vendégekkel szemben (47-43).
Az utolsó felvonásban továbbra sem tudtak a bajnokcsapat tagjai pontosan dobni, míg a soproniak Matovic jó játékának köszönhetően fokozatosan növelték előnyüket, így végül az ekkor már fáradt vendégeket megérdemelten győzték le, és nyerték meg az aranyérmet Honti Katáék (71-56).