Az olaszok hátrányból fordítva legyőzték Hollandiát

Ugyan Hollandia egy öngóllal vezetést szerzett az Olaszország elleni felkészülési mérkőzésen, de a vendégek még az első félidőben fordítottak.

A Bulgáriától világbajnoki selejtezőn vereséget szenvedő holland válogatott kispadján Fred Grim foglalt helyet az elbocsátott Danny Blind helyén, s négy helyen változtatott a tétmérkőzésen látott kezdőn: Rick Karsdorp helyett Kenny Tete, Matthijs Lies helyett Wesley Hoedt, Bas Dost helyett Memphis Depay, Arjen Robben helyett pedig Jermain Lens került a kezdőbe. A holland viszonyokat tükrözi, hogy a helyi futballap, a Voetbal International szavazásán csak a voksolók ötöde várt hazai győzelmet, s 65 százalék tett olasz sikerre.

A 3–5–2-es felállással kezdő olaszoknál Gianluigi Donnarumma 18 évesen kezdett, 954 nappal fiatalabban, mint druszája, Buffon annak idején.

Az amszterdami meccs előtt a holland szövetség hivatalos ceremónia keretében elbúcsúztatta a válogatottól Clarence Seedorfot, akit ovációval köszöntöttek korábbi klubja, az Ajax stadionjában.

Szerencsét hozott a korábbi sztár, a hollandok már a 10. percben vezetést szereztek: Quincy Promes és Davy Klaassen összjátéka után Alessio Romagnoliról jutott a hálóba a labda. Az olaszok egy percen belül egyenlítettek, Bruno Martins Indi bizonytalankodott Éderrel szemben, a csatár távolról talált a kapuba. A 32. percben fordítottak az olaszok, szöglet után Marco Parolo fejelt kapura, Jeroen Zoet beleütött a labdába, amelyre Leonardo Bonucci mozdult a leggyorsabban, és a Juventus védője nem is hibázott.

Daniele De Rossit sérülés miatt már az első félidőben le kellett cserélni, a második játékrészben az edzők folyamatosan módosítottak csapataik összetételén, de az eredmény nem változott.

HOLLANDIA – OLASZORSZÁG 1-2

Időpont: 2017.03.28. 20:45
Helyszín: Amsterdam ArenA, Amszterdam
Játékvezető: Eriksson
Gólszerzők: Romagnoli (10. öngól) ill. Eder (11.), Bonucci (32.)

A KEZDŐCSAPATOK:

HOLLANDIA: Zoet – Tete, Hoedt, Martins Indi, Blind (Viergever, 83.) – Strootman (Vilhena, a szünetben), Klaassen (Sneijder, 83.), Wijnaldum (Toornstra, 77.) – Lens, Memphis, Promes (Berghuis, 89.).

OLASZORSZÁG: Donnarumma – Rugani, Bonucci, Romagnoli – Zappacosta (Spinazzola, 62.), De Rossi (Gagliardini, 37.), Verratti (Verdi, 91.), Parolo, Darmian (D’Ambrosio, 89.) – Immobile (Bellotti, 53.), Éder (Petagna, 69.).