Az olaszok döntetlent játszottak Macedóniával

Az olasz válogatott péntek este 1-1-es döntetlent játszott Macedóniával a vb-selejtező 9. fordulójában.

Az olasz válogatott szövetségi kapitánya, Gianpiero Ventura a 3–4–3-as hadrendet választotta Macedónia ellen, a védelemben a Juventusnál eltöltött évek után ismét összeállt a BBC (Barzagli, Bonucci, Chiellini), míg a kaput Gianluigi Buffon védte, aki 172. alkalommal lépett pályára címeres mezben, ezzel utolérte az összes válogatott játékost számba vevő örökrangsor negyedik helyén álló szaúdi Mohamed al-Diaját.

Az olaszok egy szépen kijátszott akció végén Giorgio Chiellini jóvoltából az első félidő végén megszerezték a vezetést, a 77. percben azonban jött a hideg zuhany, a Palermóban légióskodó Aleksandar Trajkovski góljával ugyanis egyenlítettek a macedónok. A házigazdák a hajrában nem tudtak újítani, maradt az 1–1, így az utolsó kört megelőzően biztossá vált, hogy az olaszok pótselejtezőt játszanak novemberben.

Leonardo Bonucci végigjátszotta a mérkőzést, míg Gianluigi Donnarumma csere volt.

OLASZORSZÁG – MACEDÓNIA 1-1

Időpont: 2017.10.06. 20:45
Helyszín: Stadio Olimpico, Torinó
Gólszerzők: Chiellini (40.) ill. Trajkovski (77.)
Sárga lapok: Parolo ill. Spirovski, Hasani

OLASZORSZÁG: Buffon – Barzagli (Rugani 46.), Bonucci, Chiellini – Zappacosta, Parolo, Gagliardini (Cristante 75.), Darmian – Verdi (Bernardeschi 64.), Immobile, Insigne.

Cserék: Donnarumma, Perin, Astori, Barella, Candreva, Eder, D’Ambrosio, Gabbiadini, Spinazzola.

MACEDÓNIA: Dimitrievski – Ristovski, Musliu, Velkoski (Zajkov 75.) – Radeski, Spirovski, Bardi, Alioski – Pandev (Trickovski 80.), Nestorovski, Hasani (Trajkovski 64.).

Cserék: Nilson, Siskovski, Doriev, Jahovic, Tosevski.