Az olaszok döntetlennel kezdtek a Nemzetek Ligájában

Hiába vezetett sokáig Lengyelország, a meccs hajrájában Olaszország egy tizenegyessel 1-1-es döntetlenre mentette a két csapat péntek esti mérkőzését a Nemzetek Ligája legmagasabb osztályában.

Az első félidőben a lengyelek futballoztak veszélyesebben, Gianluigi Donnarumma kétszer is nagyot védett – előbb a középen kiugró Robert Lewandowski, majd Grzegorz Krychowiak közeli lövését hárította vetődve. Odaát Federico Bernardeschi lőtt mellé ígéretes helyzetben. A 40. percben megszerezték a vezetést a vendégek: Jorginho elveszítette a labdát a saját 16-osa közelében, a lengyelek újra előrelendültek, Lewandowski balról beadott, az őrizetlenül berobbanó Piotr Zielinski pedig kapásból, jobbal a kapu bal oldalába bombázott (0–1).

A második félidőben a kontrákra spekuláló lengyelek egyetlen ellencsapása sem hozott eredményt, és a 78. percben góllá érett a hazai fölény: Jakub Blaszczykowski bevállalt egy kockázatos szerelést a 16-oson belül, de nemcsak a labdát, hanem Federico Chiesa lábát is vitte. A büntetőt Jorginho magabiztosan értékesítette (1–1).

Gianluigi Donnarumma végigjátszotta a mérkőzést, míg Giacomo Bonaventura csereként állt be a szünetben. Alessio Romagnoli és Mattia Caldara ezúttal nem kapott lehetőséget.

OLASZORSZÁG – LENGYELORSZÁG 1-1

Időpont: 2018.09.07. 20:45
Helyszín: Stadio Renato Dall’Ara, Bologna
Játékvezető: Zweyer
Gólszerzők: Jorginho (78.) ill. Zielinski (40.)
Sárga lapok: Chiellini ill. Klich, Blaszczykowski, Fabianski

A KEZDŐCSAPATOK:

OLASZORSZÁG: G. Donnarumma – Zappacosta, Bonucci, Chiellini, Biraghi – Gagliardini, Jorginho, L. Pellegrini (Bonaventura, a szünetben) – Bernardeschi, Balotelli (Belotti, 62.), Insigne (Chiesa, 71.).

LENGYELORSZÁG: Fabianski – Bereszynski, Glik, Bednarek, Reca – Blaszczykowski (Pietrzak, 80.), Krychowiak, Klich (Szymanski, 56.), R. Kurzawa – Zielinski (Linetty, 66.), Lewandowski.

The post Az olaszok döntetlennel kezdtek a Nemzetek Ligájában appeared first on AC Milan Club Budapest.