Az ezüstéremmel teljes Márton Anita éremkollekciója

Csütörtök délután a londoni olimpiai stadionban vehette át jól megérdemelt ezüstérmét a magyar atléta, a súlylökő Márton Anita.

Az olimpiai bronzérmes dobó csütörtökön az MTI-nek elmondta, a késő esti verseny, a doppingellenőrzés és az ünneplés miatt alig három-négy órát aludt, s folyamatosan „pörögtek a gondolatai”.

„Nem volt egyszerű helyzet, hiszen az utolsó sorozatban a negyedik helyről sikerült feldobni magam a dobogóra” – nyilatkozott a Békéscsabai AC atlétája, aki 19,49 méterrel  lett második. Hozzátette, mivel egész nap esett, számítottak rá edzőjével, hogy végig esőben kell versenyeznie.

„Nem örültem neki, mert ilyenkor nagyon csúszik a golyó. Sok múlik azon, ki hogyan tudja kezelni ezt a helyzetet, a stadionban 14 fok volt, ami több mozgást igényel két dobás között. Igyekeztem magam melegen tartani. Szerencsére a stadion teteje a kanyarban fedett helyet nyújtott, de csinálhatták volna kicsit hosszabbra, mert három méterre a körtől ért véget, így esőben kellett dobni” – fogalmazott Márton Anita, jelezve, az eső inkább a forgó technikával dobó versenyzőknek jelent hátrányt, amilyen ő is, a többség becsúszó technikával lök.

Anita a szerdán megszerzett ezüstéremmel teljessé tette éremkollekcióját, hiszen az elmúlt években már nem volt olyan világverseny szabadban és fedett pályán ahonnan érem nélkül kellett hazatérnie.
Az idény még nem ért véget, hiszen a Gyémánt-liga döntőjét augusztus 24-én rendezik Zürichben. Jelenleg Anita vezeti egy pont előnnyel a pontversenyt a kínai Gong előtt. Nagy vágya, hogy hamarosan túlszárnyalja a 20 méteres álomhatárt.

(MOB-MTI Fotók: Igaz Bálint és IAAF)