Átmentette tavaszi lendületét Supka Attila gárdája

A labdarúgó-bajnokság 1. fordulójában a REAC hazai pályán szenvedett 3-0-s vereséget a Honvédtól. A nem túl magas színvonalú összecsapáson a vendégek Bárányos, Abraham és Pomper találatával magabiztosan gyűjtötték be a három pontot a kapura csak elvétve veszélyes rákospalotaiak ellen.

NB I, 1. forduló
REAC – Budapest Honvéd 0-3 (0-1)
Budai II L. Stadion, 1700 néző
Vezette: Fábián M. (Kovács P., Ring Gy.)
REAC: Farkas B. – Dinka (Varga Z., 60.), Cseri, Kapcsos, Sallai B. – Kőhalmi, Erős K., Polonkai, Virágh A. (Madar Cs., 46.) – Nyerges, Torma (Nagy T., 75.)
Honvéd: Tóth I. – Schindler, Pomper, Szmiljanic, Vincze Z. – Dobos, Dobos, Bárányos, Ivancsics (Diego, 68.) – Hercegfalvi (Magasföldi, 46.), Abraham (Ndjodo, 75.)
Gól: Bárányos (39.), Abraham (53.), Pomper (59.)
Sárga lap: Polonkai (41.), Dinka (58.), illetve Schindler (18.)

14. perc: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek a kaputól 18 méterre, a letett labdát Vincze Zoltán kevéssel tekerte a felső sarok fölé.

26. perc: Genito indította Abrahamot, de a kapujából kifutó Farkas menteni tudott a támadó elől.

39. perc: Vezetést szerzett a Honvéd! Formás támadás végén Ivancsics bal oldali beadását Bárányos vette át a büntetőterületen belül, majd egy csel után a hálóba lőtt (0-1).

53. perc: Két gólra nőtt a kispesti vezetés! Abraham indulhatott meg a labdával Bárányos jó passza után, majd Farkas mellett a hálóba gurított (0-2).

59. perc: Tovább növelte a különbséget a vendég együttes! Ivancsicsot buktatták a kaputól 25 méterre, a megítélt szabadrúgást Pomper lőtte a kapuba (0-3).

61. perc: Torma 22 méterről megeresztett hatalmas erejű szabadrúgását Tóth bravúrral védte.

80. perc: Nagy Tamás 16 méterről leadott lövése egy védőn megpattanva kevéssel ment a kapu mellé a labda.

Néhány perc után a vendégek magukhoz ragadták a kezdeményezést, egyre többet birtokolták a labdát, ám pontatlan kiugratási kísérleteik miatt sokáig nem találták a rést a palotaiak falán. Hat perccel a vége előtt azonban Bárányos találatával vezetést szereztek a kispestiek, így egygólos kispesti vezetéssel fejeződött be az első félidő.

A fordulás után gyorsan növelte előnyét Supka Attila együttese, majd pár perc múlva Pomper szabadrúgásával el is dőlt a mérkőzés. A hátralévő harminc percben ugyan mindent megtett a szépítésért a REAC, de ez nem sikerült, így vereséggel kezdte az új idényt Aczél Zoltán csapata.