Amerikai égboltot vizslat az Air Race-rajongók szeme

San Diego-ban hasítják majd az eget a Red Bull Air Race pilótái szeptember 21-22-én. Ez lesz az utolsó előtti futam.

Tizenhárom pilóta versenyez majd egymással a pontokért a San Diego-i pályán.
Igen szűk szlalompályán repülnek át majd, alig pár méterre a víz felszín felett. És tezsik ezt 400 km/ h-s sebességgel, olykor 10G-s terheléssel.

Éles küzdelem jósolt

A San Diego-ban első ízben landoló Red Bull Air Race egyúttal az amerikai hadsereg tiszteletére rendezett, egyhónapos ünnepségsorozat nyitó eseménye is lesz.
Ahogy a 10 fordulós, látványokban gazdag évad közeledik a vége felé, úgy éleződik egyre jobban a verseny, így a nézők San Diego-ban izgalmas futamnak nézhetnek elébe.

Jelenleg 41 ponttal a kaliforniai Mike Mangold áll az élen. Nemrégiben vette át a vezetést Paul Bonhomme-tól, aki sokáig vezette a mezőnyt, de most már csak a második helyen áll, mindössze két ponttal Mangold után. San Diego mindkét pilóta számára döntő helyszín lesz, ráadásul a magyar Besenyi Péter – aki jelenleg 30 pontjával a harmadik helyen áll – még képes lehet nyomást gyakorolni a mezőny élén állókra.

Mangold, a 2005-ös világbajnok ez évben hihetetlen módon nyerte vissza energiáit, és nem győzi kivárni, hogy hazai nézősereg előtt versenyezhessen.
"Alig várom már, hogy bemutassam a családomnak és minden barátomnak a 21. század légi motorsportját, és az otthonom közelében biztosíthassam a 2007-es Red Bull Air Race Világbajnokság bajnoki címét" – nyilatkozta Mangold.

Ez lesz a második verseny, amelyet az USA-ban rendeznek. Májusban, Monument Valley-ben Utah állam adott otthont az első, Amerika földjén tartott futamnak.
A pilótáknak San Diego-ban egészen másfajta kihívással kell szembenézniük, mint eddig: az óriási, nyílt kikötőben sok éles kanyar, spirál és légi kapu lesz a pályán.

Fogyókúrával készül nyerni

A Red Bull Air Race Világfutamok sorozat idei évadjának egyik meglepetése a megújult külsejű Alejandro Maclean volt, akinek az első hét futamból négyen sikerült pontot szereznie, és Rio de Janeiróban pedig második lett.
A spanyol pilóta, aki tavaly a kilencedik helyen végzett, idén pedig a hatodik, 18 kilót fogyott, és egy négy hónapos fogyókúra végén elérte a 81 kilót.

A 38 éves Maclean így nyilatkozott:
"Minél több kilót cipel az ember magán egy 10G-s kanyarban, annál több extra súlyt jelent ez. Csupán néhány másodpercről van szó, de ezek összeadódhatnak, és jobb időt futhatunk."

A döntő futamot Ausztráliában, Perthben rendezik majd november 3-án és 4-én.