A vizilabda válogatott győzelme a spanyolok ellen

Kellemetlen közjátékkal kezdődött a magyar válogatott portugaletei világliga vendégszereplése: a csapat túlnyomó része (szinte mindenki) feladott csomagja nélkül volt kénytelen elhagyni a bilbaói repülőteret, mert a táskák, bőröndök a párizsi átszállásnál nem kerültek fel a gépre.

Természetesen ilyenkor még az ügyintézés is kellemetlen perceket (negyedórákat, félórákat) ró az érintettekre, így a játékosok nem sokkal éjfél előtt foglalhatták el szobáikat a szállodában.

A magyar csapat tagjai kedden 14.15-kor találkoztak Ferihegyen, hogy a Malév járatával Párizsba repüljenek, majd két és fél órás várakozás után folytassák útjukat Baszkföld fővárosába. Párizsig minden rendben volt, a hosszú tranzitvárakozást is viszonylag könnyen elviselték a vízilabdázók. Az igazi meglepetés akkor érte a társaságot, amikor poggyászkiadóról poggyászkiadóra járt szinte mindenki, míg végül közölték: több csomag nincs, lehet adminisztrálni.

Kemény Dénes még Pesten arról beszélt, hogy a Világliga-torna Spanyolországban is az olimpiai felkészülést szolgálja.
Az ellenfelek megismerése, játékszituációk gyakorlása mellett módja van ismét megnézni mindenkit, aki esélyes a csapatba kerülésre – ezért hozott magával 16 játékost. Természetesen a magyar válogatott mindig győzelemre tör. Szinte biztos, hogy csapatunk bejut a berlini szuperdöntőbe, de a szövetségi kapitány nem tartja mindegynek, hogy Berlint megelőzően hány győzelmet aratnak Birosék.
A kapitány szerda reggel fél kilencre rendelt ébresztőt, majd a csapat edzést tart a versenyek színhelyén.

A torna számunkra este 20 órakor kezdődött, az ellenfél Spanyolország.
A találkozó előtt komolyan felvetődött, hogy a magyarok cserélnek a szerdán szabadnapos horvátokkal, ugyanis még a játékosaink sapkái is az elveszett táskákban voltak. Délután aztán a hotelbe jó sok csomagot hozott a baszk posta, s kiderült, hogy mégis lesz este spanyol-magyar.

Már a berlini döntőben a válogatott

A kapitány az első portugaletei meccsre Baksa Lászlót, Kiss Csabát és Gór-Nagy Miklóst nem nevezte
Himnuszok nélküli bemutatkozással, családias légkörben kezdődött a mérkőzés. (Csak a magyarok körében váltott ki derültséget, hogy Szécsi nevét Szexi-nek ejtették a bemutatásnál.)

Perez centergóljával ért végett az első spanyol támadás, amelyre Molnár Tamás azonnal válaszolt. A spanyolok következő támadása is betalált Szécsi hálójába, de erre is volt magyar válasz Kis Gábor révén. A spanyolot elpuskáztak egy emberelőnyt, de Kemény Dénes tanítványai Varga Dénes révén kihasználták az első emberelőnyös helyzetet. Madaras góljával már kettővel (4:2) vezettek a magyarok az első negyed végén.

A második 8 perc mindkét oldalon egy-egy gólt eredményezett, Minguell szépített, majd Varga Dénes volt ismét eredményes. (5:3) A magyarok kivédekeztek egy emberhátrányt, s Kiss Gergely és Madaras lövését védte a spanyol kapus, Aquilar.
A harmadik negyedben Szivós hozta el a labdát a ráúszásnál, Fodor lövése becsúszott a kapus kezéről, s Kiss Gergő már négyre növelte a magyar előnyt.

Piralkov szépítő góljának nem sokáig örülhetett a hazai közönség, mert Benedek hatalmas gólt lőtt emberelőnyben. Még egy Szécsi védés jelentett eseményt, ez volt a harmadik negyed utolsó momentuma. (8:4)

Az utolsó ráúszásnál a spanyolok hozzák el a labdát. Ebben a játékrészben mindkét gárda többször is próbálkozott a góllövéssel, de vagy a blokkban akadt el a labda, vagy a kapusok hárítottak, s akadt aki pontatlanul célozta meg az ellenfél hálóját. A 8 perc alatt gól nem esett, s maradt a végére a négy gólos magyar győzelem.
Magyarország nagy lépést tett a csoportelsőség elérése felé.

Eredmények:
Vízilabda világliga, európai "B" csoport
Románia-Olaszország 7:6
Spanyolország-Magyarország 4:8 (2:4, 1:1, 1:3, 0:0), Portugalete, v: Vuletic (horvát), Tulga (török)
Spanyolország: Aguilar – M.Garcia, Martin, R.Perrone 1, Molina, Minguell 1, Gallego, Piralkov 1, Marsal, F.Perrone, I.Pérez 1, F.Fernández, V.García
Magyarország: Szécsi – Varga Dániel, Madaras 1, Varga Dénes 2, Hosnyánszky, Szivós, Kiss G. 1, Benedek 1, Fodor 1, Biros, Kis G. 1, Molnár T. 1
Szabadnapos: Horvátország
A csoport állása: 1.Magyarország 5 5 – – 66-36 15, 2. Horvátország 4 3 – 1 39-39 9, 3. Spanyolország 5 2 – 3 33-38 6, 4. Románia 5 2 – 3 44-52 6, 5. Oroszország 5 – – 5 32-48 0