A Vidi simán nyerte a nyugati rangadót

A Videoton FC magabiztosan verte a Haladást (fotó: vidi.hu)

A 8. forduló nyugati rangadóján a Videoton FC teljesen megérdemelten győzte le 3–0-ra a vendég Swietelsky-Haladást. A meccsen megsérült Király Gábor.

A 8. forduló előtt a hatodik helyen álló Videoton FC a Pancho Arénában fogadta a négymeccses győzelmi szériával érkező Swietelsky-Haladást.

A Haladás kezdte jobban a nyugati rangadót, támadólag lépett fel Mészöly Géza csapata, de igazán veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani. Tíz perc kellett, mire a Videoton FC is felvette a meccstempót, és ezzel együtt átvette a mérkőzés irányítását is. A hazaiak többet birtokolták a labdát az ellenfél térfelén, mindkét szélen próbáltak a védelem mögé kerülni, és olykor átlövésekre is vállalkoztak – különösebb veszély nélkül.

Az első igazi lehetőség a 26. percben adódott: Danko Lazovic lőtt kapura középről, 20 méterről, ám a labda megpattant egy védőn, és a jobb kapufa mellett csorgott szögletre. Nem valószínű, hogy Király Gábor hárítani tudott volna, ha beljebb megy a labda. Két perccel később a félidő legnagyobb helyzete maradt ki. Filipe Oliveira lépett ki a védők közül egy lecsorgó labdával, egyedül vezette Királyra, de túl sokáig várt, és végül Predrag Bosnjak gyönyörű becsúszással menteni tudott.

A második félidőre is lendületben maradt a Vidi, és az 51. percben meg is szerezte a vezetést: Nego eresztette el jó lövést a jobb alsó sarokra 18 méterről, a labdája megpattant egy védőn, és valószínűleg a kapuban kötött volna ki, mikor Stopira biztos, ami biztos alapon beljebb segítette egy lépésről (1–0).

A hazaiak ezt követően is uralták a mérkőzést, többet birtokolták a labdát és sokkal több helyzetet alakítottak ki, ugyanakkor a kapu előtt vagy a szerencse, vagy a pontosság hiányzott. A 67. percben például Lazovics senkitől sem zavartatva fejelt Király kezébe. A 70. percben aztán a semmiből egyenlíthetett volna a Haladás: szép összjáték után a vendégek a hosszú kapufához ívelték a labdát, ahol a felfutó Polgár Kristóf érkezett, de csak a bal kapufa élét találta el.

Vidiu21A meccs érdekessége, hogy egymás ellen játszott a pályán lévő két U21-es válogatott, Géresi és Polgár A 72. percben aztán eldőlt a mérkőzés. Juhász cselezgetett a középpályán, majd Oliveirához passzolt, ő szép labdával találta meg a hosszú kapufánál érkező Feczesint, aki higgadtan bólintott a kapu bal oldalába (2–0). Ez volt a támadó 6. gólja a szezonban. A gólnál megsérült Király Gábor, le is kellett cserélni – a stadion egy emberként tapsolta meg a pályáról távozó kapust.

Az utolsó percben az U21-es válogatottal kedden még felkészülési meccset játszott Géresi Krisztián is betalált, a fiatal támadó középről lőtte ki a jobb alsó sarkot (3–0).