A Vidi elvette a Ferencváros veretlenségét

(fotó: ifj. Thaly Zoltán)

A fehérváriak magabiztosan, 3-0-ra nyertek az OTP Bank Liga hosszúra nyúlt rangadóján.

Videoton FC – Ferencváros 3-1 (1-0)
Gólszerző: Pátkai a 12., Scsepovics a 49., Stopira 83., ill. Priskin 90.

A Videoton FC csütörtökön 4-0-ás vereséget szenvedett a Partizan Belgrádtól az Európa Liga-selejtező rájátszásában, ezzel búcsúzott a nemzetközi porondtól. Vasárnap újabb fontos meccs várt rá, a bajnokságban szintén veretlenül álló Ferencváros látogatott a Pancho Arénába.

A hazaiak kezdtek jobban, és fölényük már a 12. percben gólt eredményezett, Pátkai Máté 17 méterről lőtt a hálóba (1-0). A Ferencváros a félidő végéhez közeledve magához tért, Priskin Tamás a keresztlécet találta el, majd Kovácsik védett két lövést.

A fordulás után csak 4 percet kellett várni a Vidi második találatára, Suljic beadása után Scsepovics fejelt Batik mellől a hálóba (2-0). A 61. percben Moutari egyenlíthetett volna, de hibázott ziccerben, majd Solymosi játékvezető villámlás miatt néhány percre félbeszakította a mérkőzést. A folytatás után Dibusz két nagy védéssel tartotta meccsben csapatát, ezt követően kialustak a Pancho Aréna reflektorai, emiatt ismét meg kellett szakítani a játékot. A találkozó egy félidőnyi kényszerszünet után folytatódott. Néhány perc alatt Kovácsik és Dibusz is bemutatott egy-egy bravúrt, a 83. percben pedig megszületett a Vidi harmadik gólja, Scsepovics beadását követően Stopira lőtt a bal alsó sarokra (3-0). A hajrában a Ferencváros megszerezte a szépítő találatot, Böde kiugratását követően Priskin Tamás megnyert egy párharcot, majd a jobb alsó sarokba helyezett, beállítva a 3-1-es végeredményt.

Győzelmével a Videoton FC átvette a vezetést a tabellán, pedig eggyel kevesebb mérkőzést játszott riválisainál, a Fradi hét forduló után az ötödik a tabellán.