A Soproniak sikere alapszakasz elsőséget ért

MKB_Euroleasing.jpgA női kosárlabda-bajnokság 26. fordulójában az MKB-Euroleasing Sopron hazai pályán verte 67-60-ra a MiZo-Pécs együttesét. A végig jó iramú, izgalmas összecsapáson a hazaiak végig vezetve nyerték a találkozót, és ezzel az első helyet szerezték meg az alapszakaszban.

Nők, NB I., 26. forduló
MKB-Euroleasing Sopron – MiZo-Pécs 67-60 (15-12, 23-22, 16-11, 13-15)
Sopron, 2000 néző
Vezette: dr. Vígh P., Papp P.
Legjobb dobók: Matovic 14, Horváth Zs. 13/9, Cserny 12, illetve Béres 15, Iványi 14/3, Johnson 10/3,

A várakozásnak megfelelően nagy lendülettel vetették magukat a küzdelembe a csapatok, ahol a hazaiak koncentrált védekezés mellett, gyors támadásokkal próbáltak előnybe kerülni a pécsiekkel szemben. Ám hiába volt nyolcpontos előnye is a Sopronnak, a vendégek gyorsan felzárkóztak a negyed végére (15-12).
A második tíz percben sem változott a játék képe, továbbra se tudott egyik együttes sem több ponttal ellépni a másiktól. Ekkor már mindkét oldalon nagyobb hangsúlyt fektettek a támadások pontos befejezésére, Meszlényi Norbert lányai négypontos előnnyel várhatták a folytatást (38-34).

A szünet után gyorsan kiegyenlített a Pécs, de ez sem vetette vissza a hazai játékosok lendületét. A játékrész közepén több jó hárompontos kísérletüknek köszönhetően sikerült meglépniük ellenfelüktől a soproniaknak, így a negyed végére kilenc pont lett a két gárda közt a különbség (54-45).
Izgalmas véghajrát produkáltak a csapatok, a vendégek ismét gyorsan feltornázták magukat három pontra, ami után időt kért Meszlényi Norbert (54-51). Az utolsó percekben sem csökkent a feszültség, viszont a vendégeknek nem sikerült megfordítaniuk az eredményt, így a Sopron sikerével fejeződött be a találkozó, és egyben az alapszakasz győztesei is ők lettek (67-60).