A Milan a 92. percben kapott góllal ikszelt Bergamóban

A Milan idegenben 1-1-es döntetlent játszott az Atalantával a Serie A 37. fordulójában, ezzel biztossá vált, hogy Gennaro Gattuso együttese a következő szezonban biztosan indulni fog az Európa Ligában.

A szakadó esőben a Milan Suso és Bonaventura távoli lövéseivel próbálkozott – előbbit védte Berisha, utóbbi mellé szállt –, majd néhány ígéretes helyről elvégzett szabadrúgás maradt ki a vendégek részéről. A játékrész végén egy Atalanta-tűzijáték során minden próbálkozás elhalt a milánói védőkön, így gól nélküli állás mellett vonulhattak száradni a felek.

A fordulást követően nagyon közel volt a házigazda a vezetéshez, előbb Cristante lövése a védőkről oldalhálóba vágódott, majd a szöglet után Donnarumma csak kiütni tudta a labdát, Caldarának pedig nem sikerült az üres kaput eltalálnia. Calhanoglu blokkolt lövése után Cristante újabb próbálkozása kerülte el a kaput, egyórányi játék után pedig megszületett az első gól: Kessié távolról kilőtte a jobb alsó sarkot. (0–1) A 64. percben Rafael Tolói állíttatta ki magát, miután megtapsolta a sárga lapot kiosztó játékvezetőt. Sokáig nem volt létszámfölényben a Milan, mivel a 75. percben a messziről becsúszó és lábat találó Montolivo is pirosat kapott, így mindkét csapat tíz fővel zárt.

A 92. percben pedig jött a dráma, Masiello fejesét Donnarumma estében már csak a saját kapujába tudta ütni, így megmaradt az esély az Atalanta előtt, hogy megszerezze a hatodik helyet (1–1).

Ezzel a döntetlennel biztossá vált, hogy a piros-feketék a következő szezonban indulhatnak az Európa Ligában, ugyanis 4 pont az előny a Fiorentinával szemben. Így már csak az a kérdés, hogy a csoportkört érő 6. helyet, vagy a selejtezőt érő hetedik helyet szerzi meg a csapat. Az utolsó fordulóban a Fiorentina lesz a Milan ellenfele, míg az 1 pontos hátrányban lévő Atalanta a Cagliarival találkozik.

ATALANTA – MILAN 1-1

Időpont: 2018.05.13. 18:00
Helyszín: Stadio Atleti d’Azzurri, Bergamo
Játékvezető: Guida
Gólszerzők: Masiello (92.) ill. Kessié (60.)
Sárga lapok: Masiello, De Roon, Toloi, Gosens, Ilicic ill. Abate, Kalinic, Calhanoglu, Romagnoli, Borini, Donnarumma
Piros lapok: Toloi ill. Montolivo

ATALANTA: Berisha; Toloi, Caldara, Masiello; Castagne (Hateboer 79.), De Roon, Freuler, Gosens; Cristante (Haas 70.); Barrow (Ilicic 54.), Gomez.

Cserék: Rossi, Gollini, Paolomino, Mancini, Haas, Hateboer, Kulusevski. Peli, Ilicic, Del Prato, Bastoni.

MILAN: G. Donnarumma; Abate, Bonucci, Romagnoli, Rodríguez; Kessié, Biglia (Montolivo 46.), Bonaventura (Borini 83.); Suso (Locatelli 77.), Kalinic, Çalhanoglu.

Cserék: A. Donnarumma, Storari, Antonelli, Calabria, Gomez, Musacchio, Locatelli, Mauri, Montolivo, Borini, Cutrone, André Silva.