A győriek gond nélkül győzték le az oroszokat

Kezilabda.jpgA Győri Audi ETO KC utolsó, tétnélküli csoportmérkőzésén gond nélkül győzte le 39-28-ra a vendég orosz Lada Toljattit a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Női BL, B csoport, 6. forduló: Győri Audi ETO KC-Lada Toljatti (orosz) 39-28 (18-12). Az már a találkozó előtt biztos volt, hogy a Győr a második, a Toljatti pedig az első helyen jut tovább a negyeddöntőbe.

A magyar bajnokot legfeljebb az fűthette, hogy visszavágjon a január 20-án elszenvedett 31-29-es vereségért. Az oroszok félvállról vették az összecsapást, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint hogy a 16. percben már úgy vezetett 10-4-re a Győr, hogy közben három büntetőt is kihagyott.

A negyeddöntő sorsolását kedden tartják Bécsben. Biztos, hogy a Győr csoportgyőztest kap ellenfélnek és otthon kezd majd március 17-én 16:15 órakor. A másik magyar BL-csapatnak, a Budapest Bank-FTC-nek nyernie kell a dán Slagelse otthonában a 15:50-kor kezdődő találkozón, máskülönben búcsúzik az európai porondtól. (www.hirextra.hu)