A Debrecen nyerte az Egyetemi bajnokságot

általanos kép0123

Egyetlen gól döntött a fináléban, végül a cívisvárosiak emelhették magasba a trófeát.

A Kőér utcában rendezték az Egyetemi és főiskolai bajnokság elődöntőit majd helyosztóit.

A bronzéremet a BGE szerezte meg, egy éve ők emelhették magasba a trófeát, most egy harmadik hellyel be kellett érniük. A fináléban aztán a Pázmány és a Debrecen csapott össze. A cívisvárosiak 0-3-mal kezdte és ezt a nagyszünetig nem sikerült faragniuk, 5-2. A fordulás után 4-1-es etapot produkált a pázmány, ezzel teljesen nyíltá téve a zárónegyedet, 6-6. A mérkőzést végül Patócs döntött el, aki bő egy perccel a vége előtt 8-9-re módosított az eredményt.

Egyetemi és Főiskolai bajnokság helyosztói:

A 3. helyért:
Budapesti Gazdasági Egyetem–Eötvös Lóránd Tudományegyetem 20–8 (5–4, 5–0, 4–4, 6–0)
Gólszerzők: Vági J. 4, Garancsy A. 4, Rompos G. 3, Tóth J. 2, Dorogi B. 2, Szám T. 1, Rózsavölgyi D. 1, Konczi M. 1, Vincze M. 1, Dolnay B. 1, ill. Nagy K. 3, Krüzselyi D. 3, Gyolllai Á. 2

Döntő:
Pázmány Péter Katolikus Egyetem–Debreceni Egyetem 8–9 (3–0, 2–2, 1–4, 2–3)
Gólszerzők: Jávor D. 3, Illés S. 2, Simon G. 1, Cséplő T. 1, Szepesi B. 1, ill. Szarvas P. 5, Orosz T. 1, Rácz B. 1, Rózsa B. 1, Patócs M. 1