A Crushers és a Bad Bones léphet pályára a Pannon Bowlon

Egyik fináléba jutott csapatnak sem volt könnyű dolga elődöntős ellenfelével szemben a Powerade Divízió I-ben.

Mind Szombathelyen, mind Szekszárdon nehéz meccsre lehetett számítani az elmúlt hétvégén a döntőbe jutást illetően. Ezt meg is kaptuk. Továbbra is kulcsjátékosokat nélkülözött Szűcs Botond vezetőedző, köztük Molnár Gábor irányítót, akinek a sérülése nem jött rendbe, ám a védelemből is kiestek fontos csapattagok. Ismételten Kondorosi Attila adogathatott.

36854883_1982107671814023_4747864227199320064_o

Az arany-feketék első támadása nem tartott sokáig, kénytelenek voltak elpuntolni a labdát. A Crushers pedig egy hosszú, futásokkal tarkított támadást követően megszerezte a vezetést Baranyai Bence révén. Horváth Balázs extrája célt ért. A második játékrész elején faraghatott volna hátrányán a Gladiators, de Szabó Lajos mezőnygól kísérletét blokkolták. Ám a Crushers is szerezhetett volna két field goalt, de az elsőt blokkolták a vendégek, a második pedig mellé ment. Ki-ki mérkőzés vívott a két gárda egymással, és a Gladiátorok hiányos védelme is jól működött. A szünetben 7-0 a Crushers-nek, a cívisvárosiak azonban elvesztették a defense-ből Ádám Benedeket és Várady Pétert, a támadósorból pedig Szabó Bálintot.

36904494_1982106648480792_4317244110248345600_o

A harmadik negyedben is kemény, férfias csatát vívott egymással a két együttes. A Zúzóknak viszont sikerült két labdabirtoklásnyira növelni fórjukat. Gálos Márton elkapása és Horváth extrája 14-0-ra módosította az állást. Az utolsó játékrészre fordulva a Gladiators igyekezett egyenlíteni, kétszer is a vörös zónán belülre kerültek a vendégek, de egyikből sem sikerült pontokat szerezni. Maradt így a 14-0 és a Zúzók ezzel történetük során először jutottak be a Pannon Bowlba.

Fotók: Makranczi László

Szombathely Crushers-Gladiators 14-0 (7-0, 0-0, 7-0, 0-0)
Pontszerzők: Baranyai Bence, Gálos Márton 1-1 TD, Horváth Balázs 2 XP.

Gerencsér Milán, a Szombathely Crushers elnökhelyettese: Nagyon sokat számított, hogy megszereztük a vezetést, erre építeni tudtunk és már el is kezdtünk ekkor az idővel játszani, de természetesen növelni is akartuk az előnyünket. Azonban így is sok holding szabálytalanság akadályozta a játékunkat, amire jobban oda kell majd figyelni a döntőben.

Szűcs Botond, a Gladiators vezetőedzője: A védelmünk egész jól megfogta a Crushers-t, de a támadósorunk, amikor pontot kellett volna szerezni apró hibákat vétett. Fejben jó volt a hozzáállása a csapatnak, de a sérülések miatt kevesek voltunk. Ahhoz képest, hogy milyen teljesítményt nyújtottunk a bajnokság elején, inkább azt mondanám, hogy alulteljesítettünk, de nem azért, mert visszaesett a játékunk, hanem mert elfogytunk az idény végére a sok sérült miatt.

A Budapest Cowbells 2 mondhatni, a rájátszására érte el csúcsformáját, így talán a négy csapat közül a fővárosiak időzítettek nagyon jól. Viszont a Szekszárdnak is visszatért az önbizalma, miután magabiztos győzelmet arattak a Gladiators ellen hazai pályán az alapszakaszban.

36837026_1065033493651143_7393500365695483904_o

Az első félidőben mégis a Kolomposoknak állt a zászló. Ők is szerezték meg a vezetést Fóra Kamilló révén. Az extra sikertelen volt. Majd a vendégek labdát is szereztek Seres Attilának köszönhetően, ám ezt a támadási lehetőséget nem sikerült kihasználniuk. A második negyedben továbbra is jól ment a Cowbells 2 védelmének: először Tolnai Tamás sackelte Jeszenszki Dávidot, majd Farkas Ádám lehúzta az egyik átadását az irányítónak. Ezt egy újabb pontszerzés követte, Fóra értékesítette a mezőnygólt. A kétperces figyelmeztetést sem úszta meg engedett pontok nélkül a Bad Bones Dániel Márk elkapása és Fóra tökéletesen végrehajtott extrája 16-0-s előnyt hozott a Kolomposoknak a szünetre.

36840965_1065024333652059_1790808638659493888_o

A harmadik negyedben egy teljesen más Bad Bones jött ki a pályára. Hamar szépítettek is, Madarász Attila elkapása hozta meg az első hat pontot a hazaiaknak, majd Farkas Máté megfutotta a kétpontost is. Az utolsó játékészben a Rosszcsontok védelme lépett előre: egy interception után közelről Farkasnak sikerült befutnia az end zone-ba. Beretka József extrája sikeres volt. Azonban a Cowbells 2-nek továbbra sem sikerült pontokat felvinnie az eredményjelzőre. Nem úgy a Bad Bones-nak, amely egy Beretka mezőnygóllal megfordította az állást: 18-16. Volt még idő a végéig, de a fővárosiak már nem tudtak fordítani, így a Szekszárd története során először jutott a Pannon Bowlba.

Fotók: Vörös József

Szekszárd Bad Bones-Budapest Cowbells 2 18-16 (0-6, 0-10, 8-0, 10-0)
Pontszerzők: Madarász Attila, Farkas Máté 1-1 TD, Beretka József 1 FG, Farkas Máté 1 PAT, Beretka József 1 XP, illetve Fóra Kamilló, Dániel Márk 1-1 TD, Fóra Kamilló 1 FG és 1 XP.

Bachrathy Kornél, a Szekszárd Bad Bones vezetőedzője: Óriási meccset játszottunk egy remek csapat ellen. Borzasztóan kezdtünk, de a második félidőben nagyot küzdöttek a srácok, jöttek a momentumok és végül kibrusztoltuk a győzelmet. Ha képesek vagyunk így visszajönni egy meccsbe, jobb kezdéssel eséllyel vehetjük fel a versenyt a Zúzókkal is a döntőben.

Sergio Varela, a Budapest Cowbells 2 vezetőedzője: Az első félidőben egyértelműen az történt, amit elterveztünk. Sajnos viszont a másodikban sok eladott labdának volt, ami nehéz helyzetbe hozott minket. Ezeket a Bad Bones remekül kihasználta és végül nyerni tudott. Lesz mit dolgozni a támadósoron a következő szezonig.Powerade Divízió I. logó