Nem tört el Szalai keze

image Nem tört el Szalai Ádám keze, így a Schalke 04 magyar válogatott futballistája játszhat a Bayer Leverkusen elleni hétvégi bajnokin, és várhatóan a jövő pénteki, románok elleni világbajnoki selejtezőn is bevethető lesz.

„Nincs törés, tudok játszani!” – írta ki szerdán Facebook-oldalára a 25 éves csatár, aki kedden a görög PAOK Szaloniki otthonában 3-2-re megnyert Bajnokok Ligája-selejtezőn két góllal járult hozzá csapatának továbbjutásához. A hírt a gelsenkircheniek Twitter-oldala is megerősítette, hozzátéve, hogy ödémáról van szó.
    A Westdeutsche Allgemeine Zeitung szerdai beszámolója szerint Szalai Ádám jobb csuklójának úgynevezett sajkacsontja sérült meg. A sérülés az idegenben játszott találkozó előtti utolsó edzésen történt.
    A lap szerint Szalai erős fájdalmakkal küzdött a görögök ellen, de így is a mérkőzés hőse volt. A német együttes a hazai 1-1 után 3-2-re győzte le a PAOK-ot. A magyar válogatott támadó a 43. percben szerzett vezetést csapatának. Később a PAOK egyenlített, majd a Schalke újabb góljára is tudott válaszolni. Szalai a 90. percben ismét eredményes volt, ezzel eldöntötte a meccset és a párharcot is.