Kajak-kenu vb – Elfogadott szerb óvás, Benedek mégis folytathatja

image

A versenybíróság helyt adott a szerb szövetség óvásának, így a szám friss Európa-bajnoka, Benedek Dalma mégis folytathatja szereplését K-1 500 méteren a németországi Duisburgban zajló kajak-kenu világbajnokságon, noha előfutamát lekéste.

Vaskuti István, a nemzetközi szövetség alelnöke az MTI érdeklődésére elmondta: az óvást azért fogadták el, mert visszanézve a televíziós felvételeket, kiderült, hogy az indítóbíró hibázott, két perccel a kiírtnál korábban rajtoltatta el az ominózus futamot.
    A hétszeres világbajnok és kilencszeres Eb-győztes, 31 éves Benedek – aki a férje jogán tavaly ősztől már Szerbiát képviseli, s a júniusi, portugáliai kontinensviadalon egyesben 500 és 1000 méteren is első lett – korábban azt mondta: azért mulasztotta el a rajtot, mert öt percet késett az órája, s rosszul időzítette a bemelegítést.
    A versenybíróság döntése nyomán a kajakos rajthoz állhat a szám délutáni első középfutamában, ahol így tizen lesznek. Az olimpiai címvédő Kozák Danuta – aki ezüstérmes lett Benedek mögött az Eb-n – a negyedik középfutamba kapott besorolást. Minden futamból az első kettő, plusz a legjobb harmadik jut a szombati döntőbe.