2014. július 29. |   |Versenynaptár 2014 - Négy Eb Magyarországon ||  Keresés:

Autó-motor

Hell Energy Országos Drift Bajnokság - nyitófutam

Lakatos Zoltán mindent vitt!
2012. 04. 17. 19.17

Megkezdődött az idei Hell Energy Országos Drift Bajnokság, melynek első színtere a drift rajongók által már nagyon jól ismert és közkedvelt tököli reptér volt. Több mint kétezer néző lehetett szemtanúja annak, ahogy Lakatos Zoltán E30-as Pickup BMW-jével a kvalifikációs 1. helyezését követően az egyenes kieséses szakaszban sem talált legyőzőre! A verseny megnyerése mellett ráadásként a FederalTire különdíját is bezsebelte, mely a legszebb páros csatát jutalmazta.

Kilinccsel előre, nagy szögben óriás tempóval, és az ellenfél minél közelebbi lekövetése. Gyakorlatilag ez a drift versenyek lényege, amit hazánkban már komoly professzionális szinten űznek a pilóták. A Drift OB népszerűsége lankadatlan, hisz a hétvégi borongós idő ellenére a nyitott boksz utcában néha csak oldalazva lehetett most is közlekedni. Bár néhány versenyző az első futamon még nem tudott nevezni, az már most jól látszik, hogy a téli fejlesztések alatt újabb lóerőket pakoltak a versenygépekbe. Friss PRO vizsgás újoncokkal is találkozhattak a nézők és bizony az öreg rókáknak az utánpótlás okozhat majd némi fejtörést a közeljövőben.

Már a selejtező is meglepetéssel szolgált, mivel a tavalyi bajnok Tóth Géza csupán a 14. helyen kvalifikált, míg a 2011-es bajnoki évad ezüstérmese Nagy Gergő a 12. lett. Lakyboy, azaz Lakatos Zoltán mással hívta fel magára a figyelmet, mivel a tavalyi japán importos Nissan-t a garázsában hagyta és újra kigurult a korábban jól bevált és Zoli eredményességét is elősegítő V8-as "sexplatós" pickup BMW-vel. A terv eredendően nem ez volt, csak sajnos a Silvia eleje a máriapócsi edzőtáborban összetört, az újonnan beszerzett amerikai versenygép pedig nem készült el időben. Néha azonban a "B" terv a megfelelő, mivel a kvalifikációt nagy fölénnyel sikerül megnyernie Zolinak.

Lakatos Zoltán - BMW E30 V8-Pickup

Szintén pótautóval állt rajthoz a selejtező 2. helyezettje, - a Hell Racing Team új versenyzője, György Szilveszter. A tavaly szépen muzsikáló és különleges dekorral elátott E46-os BMW-t télen atomjaira szedték és sajnos pár "csavar" még hiányzik, így Szilveszter a HELL csapat tartalék autójával tudott nevezni. Bár a kvalifikáción jól teljesített, Fortuna kegyei egész nap mellőzték őt. Az edzések alatt Tóth Géza rombolt az E30-as oldalába, majd az egyenes kieséses szakaszban Porkoláb Péter egyengette meg versenygépének másik oldalát is. Természetesen a csapat jól felkészült ilyen esetekre is, Grózinger Zsolt és Varga Tamás "Puci" vezérletével a lakatos munkák sem jelenthetnek problémákat.

György Szilveszter egyelőre csak tartalék autóval tudott rajthoz állni

A selejtező kör 3. helyezettje Zahuczik Zsolt alias Zacc lett, akinek az idei évad igen sűrűnek ígérkezik! A drift bajnokság mellett, a Gymkhana autós szakágban is kötelezően helyt kell állnia, mivel tavalyi bajnokként egyértelmű, hogy címvédésre készül. Zacc a kieséses szakaszban a legjobb 16 között Tóth Gézával találkozott, győzelme után azonban a profik között nagy rutinnal még nem rendelkező Szilágyi Kálmán legyőzte őt. Kálmy ellenfele az elődöntőben Porkoláb Péter volt, aki ugyebár Szilveszterrel "csókolózott" össze még a legjobb 8 között. Peti az autó elejét törte össze, mivel a páros csatában nem tudta kivédeni Szilveszter megforgását. Szerencsére azonban a technikai mentő segítségével a töréskárt időben orvosolni tudták egy gyors kihúzatással. A másik ágon Lakatos Zoltán brillírozott, első körben az újonc Hetyési Zsoltot gyűrte le, majd a bajnokságban először versenyző Énekes Árpádnak intett búcsút egy visszahívásos csatát követően. Lakatos Zolira az elődöntőben Fehér Zsolt várakozott. Zsolt elsőként a mezőny egyik legkülönlegesebb japán autójával versenyző Szöllősi Tibort verte meg, majd a Narancs Drift Team versenyzőjével Zalabai Zsolttal vívott ádáz szoros csatát, ami csak a 3. visszahívás követően dőlt el.

Zahuczki Zsolt a Top16-ban búcsúztatta a tavalyi bajnokot Tóth Gézát

A legjobb négy között elsőként Lakatos-Fehér küzdött meg egymással. Zoli már az első körben eldönthette volna a küzdelem kimenetelét. Elől haladóként nagy előnyre tett szert, azonban a csata 2. futamában követőként hibázott, így csak visszahívás után biztosította be döntős szereplését. Porkoláb Péternek sem akadt túl könnyű dolga, mivel Szilágyi Kálmán a "kezdők szerencséjének" mondását erősítette meg. Csatáról-csatára egyre magabiztosabban terelte S14-es Nissanját, bátorsággal és padlógázzal a nézők számára is gyönyörű látványt nyújtott. Igaz Petin nem tudod fogást találni, ám a bronz csatában Fehér Zsolt ellenében győzni tudott. Kettejük küzdelme hozta talán a nap legérdekesebb csatáját, mivel csak a 3. körben dőlt el minden miután Zsolt mindkét körében megforgott. A piruett oka egyértelmű volt, Zsoltnak ugyanis elfogyott a gumija és a technikai szünetre hagyott 5 perces szabály csak az egyik oldal gumizására volt elegendő.

Porkoláb Péter csak a döntőben vesztett csatát

A döntőben Lakatos Zoltán magabiztossága töretlen volt. Ellenfele Porkoláb Péter az első körben szépen követte, ám Zoli a fordított cserés támadásban lényegesen nagyobb nyomást gyakorolt riválisára. Visszahívás tehát nem volt, így a csatát követően azonnal kezdődő díjátadón hirdették ki a verseny győztesét. Lakyboy slusszpoénként ráadásként a FederalTire különdíját is elvihette, ami két vadonat új versenyabroncs volt. Vélhetően az ajándék május végén a máriapócsi fordulóban a Pickupon fog debütálni, mivel Zoli újra szerelmes lett sexplatós bömbijére, így az is előfordulhat, hogy az egész évadban kitart mellette.

Előtte azonban ne feledjük, hogy május 1.-én Taszáron GyorsulásiFutam, Gymkhana OB 2. forduló és amatőr Drift verseny lesz látható. A Drifting.hu csapata pedig Kecskeméten tartja szokásos és mára már hagyományokat őrző Drift majálisát, ahol profi drift versenyzők fogják szórakoztatni a nagyérdeműt.

Az XLsport új rovatai:

Ha tetszett a cikk, ossza meg a Facebookon! Kattintson ide!

Xlsport Címkék:
Varga Tamás „Puci” Hell Energy Országos Drift Bajnokság Lakatos Zoltán Hell Racing Team www.drifting.hu sporthírek küzdősport sport képek sport videók atlétika táncsport magyar foci külföldi foci labdasportok vízi sportok olimpia autó motor sportbulvár

Papp Viktor: "A harmadik helyről indulok tovább és az elsőig meg sem akarok állni!"