Forma-1 2013 Ausztrál Nagydíj: Vettel nyerte az első időmérőt

A Red Bull pilótája, Sebastian Vettel szerezte meg a pole pozíciót az Ausztrál Nagydíjra. A második helyen Mark Webber, a harmadikon Lewis Hamilton végzett.

A nedves körülmények miatt elcsúsztatott időmérő edzés miatt vegyes rajtrácsot jósoltak, ám végül a pole pozícióért folytatott harc slick gumikon zajlott és a világbajnok csapat került ki győztesen.

Vettel másfél másodperces előnybe került a mezőnyhöz képest, amikor megfutotta 1:27.407-es köridejét.

Úgy tűnt, Webber csapattársa elé tud kerülni, ám az utolsó előtti kanyarban hibázott és 0.420 másodperces hátrányba került. Vettel következő körében tovább javított, ám miután kiderült, nincs veszélyben pole pozíciója, a boxba hajtott.

Lewis Hamilton szezonját a Mercedesnél egy harmadik rajtpozícióval kezdte, Vetteltől 0.6 másodperccel maradt el.

A brit pilóta három hellyel előzte meg csapattársát, Nico Rosberget, annak ellenére, hogy a német pilóta állt az élen, amikor a pálya még nedves volt. Rosberg miután a szombati első etapot megnyerte, a második etapban is legyőzhetetlennek bizonyult vasárnap délelőtt.

A két Ferrari ékelődött be a Mercedesek közé, Felipe Massa 0.003 másodperccel jobb kört futva csapattársánál a negyedik helyet foglalhatja el, Alonso az ötödik rajtpozícióba került.

A negyedik soron a Lotus párosa osztozik Kimi Räikkönen, Romain Grosjean sorrendben.

Paul di Resta a harmadik etap elején a Force Indiával a második helyen állt, amikor még az intermediate abroncs volt a legjobb választás. De a slick abroncsokon visszacsúszott a kilencedik helyre és csak a McLaren pilótáját, Jenson Buttont előzte meg. A brit pilóta volt az első, aki száraz pályára alkalmas abroncsokkal próbálkozott a harmadik etapban.

A második etap végén több pilóta próbálkozott slick gumikon, de ez túl korainak bizonyult.

Miközben Button azonnal visszaváltott intermediate abroncsokra, csapattársa Sergio Perez ragaszkodott a slickekhez és első McLarenes versenyét a 15. helyről kezdheti meg.

Az intermediate abroncsokon még az első ötbe jutó, később a slickre váltó Jean-Eric Vergne a 13. helyen zárt, de még így is egy hellyel megelőzte csapattársát, Daniel Ricciardót.

Valtteri Bottas szintén slickekkel próbálkozott, ám a 16. helyen végzett, míg Nico Hülkenberg és Adrian Sutil az intermediate abroncsokon voltak, de csak a hatodik rajtsorig jutottak.

A mezőny végéről indulók sorrendje már a szombati időmérő edzésen kialakult. Eszerint az utolsó sorokból Pastor Maldonado, Esteban Gutierrez, Jules Bianchi, Max Chilton, Giedo van der Garde és Charles Pic indulhatnak.

Az Ausztrál Nagydíj helyi idő szerint 17 órakor veszi kezdetét.